77. Lekkoatletyczne MP: Rekord Europy Moniki Pyrek

Monika Pyrek (Lechia Gdańsk) pobiła podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Bydgoszczy rekord Europy w skoku o tyczce wynikiem 4,61 m.

Poprzedni rekord, gorszy o jeden centymetr, należał do Rosjanki Swietłany Fieofanowej, która ustanowiła go 23 czerwca podczas zawodów Superligi Pucharu Europy w Bremie.

Reklama

Pyrek poprawiła własny rekord Polski aż o 11 cm. 22 czerwca skoczyła 4,50 m podczas zawodów 1. ligi Pucharu Europy w fińskiej Vaasie.

W biegu na 110 m ppł mężczyzn pierwszy bieg finałowy został anulowany, gdyż sędziemu startowemu przypadkowo kilka sekund po starcie wypalił pistolet sugerując falstart i jeden z zawodników przerwał bieg. Finał został powtórzony, ale wyniki pierwszego biegu zostały wpisane do tabel. O medalach mistrzostw Polski decydowała jednak powtórka.

skok o tyczce kobiet
1. Monika Pyrek (Lechia Gdańsk)       4,61 m (rek. Europy)
2. Anna Wielgus (Lechia)	      4,10
3. Joanna Piwowarska (KL Gdynia)      3,90
4. Anna Olko (SKLA Sopot)             3,90
5. Agnieszka Wrona (Budowlani Kielce) 3,70
   Anna Ambrożuk (AZS AWF Gdańsk)     3,70
młot mężczyzn
1. Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)      81,34 m
2. Maciej Pałyszko (Warszawianka)        76,50
3. Wojciech Kondratowicz (AZSAWF Gorzów) 76,24
4. Kazimierz Boulge (Zawisza Bydgoszcz)  69,50
5. Krzysztof Kaliszewski (Skra Warszawa) 68,27
6. Krzysztof Kozłowski (AZS AWF Gorzów)  66,23
1500 m kobiet
1. Justyna Bąk (Skra Warszawa)         4.15,37
2. Małgorzata Jamróz (Warszawianka)    4.15,60
3. Dorota Fiut (Skra Warszawa)         4.17,76
4. Joanna Kaczor (Znicz Biłgoraj)      4.19,80
5. Małgorzata Bury (Warszawianka)      4.21,37
6. Agata Kiedrowicz (LKS Błękit. Osowa)4.22,00
1500 m mężczyzn
1. Leszek Zblewski (Warszawianka)      3.47,91
2. Wojciech Kałdowski (Lechia Gdańsk)  3.48,26
3. Zbigniew Graczyk (AZS AWF Gorzów)   3.48,41
4. Tomasz Babiszkiewicz (Astra N. Sól) 3.48,98
5. Patrycjusz Szwajnoch (Start Otwock) 3.49,78
6. Grzegorz Kujawski (AZS AWF Wrocław) 3.50,24
100 m ppł kobiet
1. Aneta Sosnowska (Skra Warszawa)     13,12
2. Iwona Konrad (Skra)                 13,59
3. Agnieszka Frankowska (Wawel Kraków) 13,92
4. Joanna Grzesiak (Lechia)            13,95
5. Magdalena Wittstock (LKS Z Puckiej) 13,97
6. Justyna Oleksy (Osa Zgorzelec)      14,12
dysk kobiet
1. Marzena Wysocka (AZS AWF Biała P.)  62,09
2. Joanna Wiśniewska (Warszawianka)    60,49
3. Wioletta Potępa (Skra)              58,31
4. Renata Pokarz (AZS AWF Kraków)      50,76
5. Dorota Szczepanik (AZS AWEF Kraków) 49,85
6. Katarzyna Sekuła (ASZS AEK Kraków)  48,81
200 m mężczyzn
1. Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków)       20,71
2. Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław)  20,86
3. Łukasz Chyła (SKLA Sopot)           21,16
4. Ryszard Pilarczyk (Olimpia Poznań)  21,24
5. Piotr Balcerzak (Skra Warszawa)     21,32
6. Paweł Didkowski (AZS AWF Wrocław)   21,44
trójskok kobiet
1. Lilianna Zagacka (Skra Warszawa)    13,95
2. Renata Szykulska (AZS AWF Gorzów)   13,60
3. Aneta Sadach (LKS Błękitni Osowa)   13,40
4. Ilona Pazoła (Skra)                 13,10
5. Anna Kuczkowska (Warszawianka)      13,05
6. Magdalena Olechnowska (AZS AWF W.)  12,94
trójskok kobiet
1. Lilianna Zagacka (Skra Warszawa)     13,95
2. Renata Szykulska (AZS AWF Gorzów)    13,60
3. Aneta Sadach (LKS Błękitni Osowa)    13,40
4. Ilona Pazoła (Skra)                  13,10 
5. Anna Kuczkowska (Warszawianka)       13,05
6. Magdalena Olechnowska (AWF W.)       12,94
wzwyż mężczyzn
1. Grzegorz Sposób (AZS Lublin)         2,22 m
2. Paweł Gulcz (AZS AWF Poznań)         2,22
3. Marcin Kaczocha (AZS AWG Gdańsk)     2,18
4. Tomasz Zydorkiewicz (Olimpia Poznań) 2,14
5. Paweł Mankiewicz (Warszawianka )     2,14
   Marcin Klinkosz (SKLA MS Słupsk)     2,14
5000 m mężczyzn
1. Leszek Biegała (Zawisza Bydgoszcz)   14.11,36
2. Dariusz Kruczkowski (Zawisza         14.12,66
3. Artur Błasiński (RTL Dami-ZTE Radom) 14.13,63
4. Piotr Gładki (Lechia Gdańsk)         14.19,04
5. Piotr Drwal (STS Gryf 3. Słupsk)     14.22,06
6. Wiesław Figurski (LKS Mielec)        14.22,45
4x400 m kobiet
1. Skra Warszawa -                      3.36,34 
I. Szymerska,
A. Olichwierczuk,
L. Łańcuchowska,
A.Pielużek)
2. Skra Warszawa -                      3.40.10
Ż. Tomczyk
M. Pskit
M. Bejnar
G. Prokopek
3. AZS AWF Wrocław -                    3.43,97
Dorobisz
M. Styza
K. Tłustochowska 
tyczka mężczyzn
1. Adam Kolasa (Lechia Gdańsk)    5,60 m
2. Przemysław Czerwiński (Gwardia Piła)  5,20
3. Piotr Masłowski (Zawisza Bydgoszcz)  5,10
4. Paweł Szczyrba (Skra Warszawa)   5,00
5. Jakub Szymczak (AZS AWF Gdańsk)   5,00
6. Rafał Erdmański (Zawisza)    4,90
dysk mężczyzn
1. Olgierd Stański (AZS AWF Pol-Kres B. Podlaska) 60,41
2. Andrzej Krawczyk (AZS AWF Pol-Kres)   59,52
3. marek Majkrzak (AZS AWF Warszawa)    56,29
4. Michał Hodun (LKS Terespol)     56,17
5. Grzegorz Burczyński (MKKL Lubtour Z.Góra)  53,78
6. Marek Stolarczyk (LKS Błękitni Osowa Sień)  53,58
4x400 m mężczyzn
1. Skra Warszawa     3.08,51
P. Jagiełło
S. Walotka
A. Gąsiewski
P. Haczek)
2. AZS AWF Wrocław)  3.11,02
P. Didkowski
T. Rudnik
M. Płacheta
A. Walenczak)
3. Zawisza Bydgoszcz 3.11,55
A. Duszyński
R. Studziński
B. Ozdarski
J. Lewandowski
100 m ppł
1. bieg
1. Artur Kohutek (Zawisza Bydgoszcz)   13,53
2. Krzysztof Mehlich (AZS AWF Kat. )   13,65
3. Artur Budziłło (Lubtour Z. Góra)    13,89
4. Rafał Lis (AZS AWF Kraków)          14.05
5. Bartłomiej Szymański (Orkan Poznań) 14,43
6. Rafał Witczak (Warszawianka)        14,45
Bieg powtórzony - kolejność mistrzostw Polski
1. Kohutek                             13,63
2. Budziłło                            13,89
3. Lis                                 14,22
4. Szymański                           14,23
5. Hubert Tomczak (Orzeł Warszawa)     14,35
6. Witczak                             14,38
Mehlich nie ukończył biegu z powodu kontuzji

Posłuchaj co powiedziała Monika Pyrek

Dowiedz się więcej na temat: AWF Kraków | Gdańsk | bieg | Monika Pyrek | Gorzów | Wrocław | Lechia Gdańsk | rekord | pyrek | Warszawa | Skra | AWF

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje