Adriano dementuje plotki: Zostaję w Romie

Brazylijski piłkarz Adriano zadeklarował pozostanie w AS Roma, mimo wielu pojawiających się informacji na temat jego powrotu do ojczyzny.

Pozyskaniem napastnika zainteresowane są dwa kluby z Sao Paulo: Corinthians i Palmeiras, oraz Flamengo Rio de Janeiro.

Reklama

"Nie myślę o Brazylii. Jestem piłkarzem Romy i tutaj zostaję. Skupiam się teraz na walce w Lidze Mistrzów i Serie A" - powiedział napastnik na łamach włoskiego dziennika "Corriere dello Sport".

Ostatnio pojawiło się wiele krytycznych opinii skierowanych pod adresem Brazylijczyka.

"Zbyt wielu ludzi rozpuszcza o mnie nieprawdziwe plotki, szczególnie w Brazylii. Mówili, że kilka tygodni temu byłem w Rio de Janeiro i zabawiałem się tam z dziewczynami. Tymczasem ciężko trenowałem w Trigorii (ośrodek treningowy Romy), aby jak najszybciej wrócić do formy po kontuzji kostki" - powiedział piłkarz.

28-letni Adriano w czerwcu 2010 roku związał się z Romą trzyletnim kontraktem, na mocy którego zarobi pięć milionów euro za sezon. Przeszedł z Flamengo Rio de Janeiro, którego jest wychowankiem. Jego talent eksplodował właśnie we Włoszech, gdzie w barwach Interu Mediolan, Parmy i Fiorentiny strzelił w sumie 78 goli w Serie A.

W reprezentacji Brazylii wystąpił w 48 meczach zdobywając dla niej 27 bramek. Nie znalazł się jednak w kadrze na ostatnie mistrzostwa świata w RPA.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Serie A | AS Roma | Adriano

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama