Amerykanie w Kaiserslautern jak u siebie

Czy zastanawialiście się dlaczego mecz Polska - USA zostanie rozegrany w Kaiserslautern? Oczywiście powodów może być kilka, ale Amerykanie, którzy są organizatorami meczu wybrali to miejsce nie przez przypadek.

W Kaiserslautern i okolicach znajduje się największa w Europie baza wojsk amerykańskich. W miejscowości Ramstein stacjonuje baza amerykańskich wojsk powietrznych, która została wybudowana w 1953 roku. To właśnie na terenie tej bazy w 1988 roku wydarzył się tragiczny wypadek podczas pokazów lotniczych, który zabrał życie 67 widzom i 3 pilotom.

Reklama

Spacerując po Kaiserslautern można poczuć się nieco jak w Stanach Zjednoczonych. Na ulicach miasta rodziny amerykańskich żołnierzy wydają się być większością, a samochody z numerami rejestracyjnymi z USA można spotkać na każdym kroku. Według różnych danych okolice Kaiserslautern zamieszkuje od 50 do 70 tysięcy Amerykanów.

Piłkarska Federacja USA chciała grać w Kaiserslautern właśnie ze względu na swoich rodaków, ale nie od dziś wiadomo, że soccer nie cieszy się w Stanach wielką popularnością.

W poniedziałek organizatorzy poinformowali, że zakupionych zostało jedynie 15 tysięcy biletów, co oznacza, że na mogącym pomieścić 41 tysięcy widzów Fritz Walter Stadion będzie raczej pusto.

Andrzej Łukaszewicz, Kaiserslautern

Dowiedz się więcej na temat: USA | Amerykanie | Kaiserslautern

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje