Andraż Struna: Utrzymać Cracovię i trafić do reprezentacji

Miał propozycje z innych lig, ale wybrał Polskę. Liczy bowiem, że dzięki grze w Ekstraklasie przebije się do reprezentacji Słowenii. Gra jako boczny obrońca, podoba mu się gra Daniego Alvesa, ale nie zapomina o zadaniach defensywnych. Kto taki? Andraż Struna, nowy zawodnik Cracovii.

- Podpisałeś dziś kontrakt z Cracovią, ale podobno zainteresowane tobą były też inne kluby. Czy możesz zdradzić skąd miałeś propozycje?

Reklama

Nie chcę wymieniać nazw. Propozycje były jeszcze z trzech lig: słoweńskiej, austriackiej i niemieckiej. Wybrałem jednak Ekstraklasę.

- Trudno nie zadać tego pytania. Czy patrzyłeś na tabelę ligi polskiej? Przecież Cracovia jest na ostatnim miejscu...

Wiem o tym. Dobrze znam sytuację. To dla mnie duże wyzwanie i od nowego roku skupię się wyłącznie na odrobieniu strat i utrzymaniu Cracovii w lidze. Wierzę, że uda nam się uniknąć spadku.

- Jakim typem zawodnika jesteś? Trzymasz się własnej połowy, czy raczej wolisz grać ofensywnie w stylu Daniego Alvesa?

(śmiech) Raczej staram się grać jak Alves, ale tylko kiedy taktyka na to pozwala. Jestem obrońcą i przecież nie mogę zapominać o moich obowiązkach w defensywie.

- Czy ktoś z twoich kolegów z reprezentacji młodzieżowej zrobił już karierę zagraniczną?

Jasne, grałem kiedyś w reprezentacji z Josipem Ilicziczem. To świetny pomocnik. Dzisiaj gra w Palermo.

- Czego spodziewasz się po grze w Cracovii?

Chcę pomóc utrzymać się w Ekstraklasie, a samemu rozwinąć się piłkarsko. Liczę, że dzięki temu trafię do dorosłej reprezentacji Słowenii. To mój cel, o którym nie zapominam.

Andraż Struna urodził się 23 kwietnia 1989 roku w Piranie. Od kilku sezonów jest podstawowym zawodnikiem słoweńskiego FK Koper. Z klubem święcił spore sukcesy. Ma na koncie mistrzostwo (2009/2010) i wicemistrzostwo (2008/2009).

Młodzieżowy reprezentant Słowenii mierzy 185 centymetrów, waży 72 kilogramy. W Cracovii występować będzie z numerem 25.

Klub nie ujawnił kwoty, jaką zapłacił FK Koper za 21-letniego obrońcę, zawodnik przez branżowy portal "Transfermarkt" wyceniany jest na ćwierć miliona euro.

Czytaj także:

Andraż Struna piłkarzem Cracovii do 2014 roku

Dowiedz się więcej na temat: zawodnik | Ekstraklasa | Cracovia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama