Arsenal, Chelsea i Tottenham walczą o Santona

Odstawiony od składu w Interze Mediolan 19-letni Davide Santon może trafić do Premier League. Jak donosi serwis "Goal.com", piłkarzem zainteresowane są trzy londyńskie kluby: Arsenal, Chelsea i Tottenham, a także Genoa i Fiorentina.

Od momentu przybycia na Giuseppe Meazza w Mediolanie trenera Rafy Beniteza, notowania Santona spadły bardzo drastycznie. Młody obrońca gra sporadycznie i jest rozczarowany swoją słabnącą pozycją w drużynie. Tak bardzo, że zaczął głośno zastanawiać się nad zmianą klubu.

Reklama

Pomysł odejścia z Interu potwierdza agent piłkarza, Renzo Contratto. "Oczywiście, Davide chciałby grać w Premier League. Ma wiele różnych opcji: Arsenal, Chelsea i Tottenham. Mamy sporo spotkań w najbliższych dniach, które wyjaśnią coś na temat jego przyszłości" - przyznaje.

"Santon zasługuje na grę w klubie z wyższej półki. Jego myśli krążą teraz z dala od Interu. Transfer w styczniu jest możliwy, ale bardziej prawdopodobne, że dojdzie do niego latem" - informuje Contratto.

Santon mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie ligowe, pucharowe i reprezentacyjne (5 występów w seniorskiej kadrze Włoch). Jest uniwersalnym obrońcą - może grać zarówno na lewej, jak i na prawej stronie bloku defensywnego. Dobrze spisuje się w akcjach ofensywnych.

Oprócz zainteresowania klubów z Premier League, pozyskanie Santona rozważają także średniacy Serie A: Genoa i Fiorentina. Transferowa wartość 19-latka szacowana jest na około 10 milionów euro.

Dowiedz się więcej na temat: Genoa | AC Fiorentina | Premier League | Inter Mediolan | Tottenham Hotspur

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje