"Austria druga w grupie"

Reprezentacja Austrii nie przegrywając żadnego meczu fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy w czerwcu wyjdzie na drugim miejscu z grupy.

Takie są oczekiwania miejscowych kibiców wobec swojej drużyny, co wynika z ankiety przeprowadzonej przez Austriacką Agencję Prasową (APA).

Reklama

"To będą niesamowite emocje. Miałem to szczęście, że wylosowałem bilety na pierwszy mecz mojego kraju przeciwko Chorwacji, stawiam w tym pojedynku na remis. Potem wygrywamy z Polską, remisujemy z Niemcami i gramy w ćwierćfinale" - prognozuje kibic z Wiednia Mario.

Zdecydowana większość Austriaków zapowiada, że nie ma zamiaru siedzieć w domu przed telewizorem. Ci, co nie dostaną się na stadiony, odwiedzą strefy kibiców.

"Nie wiem tylko jak to możliwe, żeby sprzedawano nam na miejscu duńskie piwo i to jeszcze za taką kwotę. Za 4,5 euro przyniosę trzy własne butelki ze sobą. Tak zrobi zresztą większość fanów i wtedy mogą pojawić się kłopoty" - dodał Mario.

Na mistrzów Europy Austriacy typują Włochów, najbardziej zagrozić mogą im Hiszpanie i Niemcy.

Reprezentacja Polski w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw Europy w czerwcu w Austrii i Szwajcarii spotka się z Niemcami, Chorwacją oraz Austrią.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | reprezentacja | Austria

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje