Bieg Sylwestrowy w Nałęczowie: Zwyciężyli Dziuba i Karpińska

Bogdan Dziuba ze Stalowej Woli i Magdalena Karpińska z Zamościa zwyciężyli w 16. Biegu Sylwestrowym w Nałęczowie. Wśród niepełnosprawnych osób triumfowali Edyta Zaręba (Zwierzyniec) i Krzysztof Misiurek (LKB Rudnik).

Zgodnie z tradycją start nastąpił 10 minut przed północą, czyniąc z biegu ostatnią ubiegłoroczną, a zarazem pierwszą w 2011 roku imprezę sportową w Polsce i Europie. Trasa, od 1995 roku, prowadzi ulicami Nałęczowa i alejkami miejscowego parku uzdrowiskowego.

Reklama

Bieg, noszący oficjalną nazwę "Nałęczów - Sao Paulo", nawiązuje do najstarszego i najsłynniejszego biegu rozgrywanego od 1924 roku w stolicy Brazylii. Pomysłodawcą nałęczowskiej imprezy jest Stanisław Marzec, który jest także rekordzistą pod względem liczby zwycięstw, gdyż pięciokrotnie najszybciej pokonywał trasę. Tym razem musiał zadowolić się trzecią pozycją.

- Niestety, wiek daje znać o sobie i muszę już ustępować miejsca młodszym - powiedział Marzec, którego w pracach organizatorskich od kilku lat wyręczają pracownicy Urzędu Miasta i Gminy oraz nałęczowskiego Domu Kultury.

Najstarszym uczestnikiem była 84-letnia mieszkanka Stalowej Woli Anna Paszkiewicz, która po raz czwarty wzięła udział. - Przyjeżdżamy tu od czterech lat z mężem, który wśród zawodników był też najstarszym, choć jest młodszy ode mnie. Startuję tylko w Nałęczowie, gdzie jest wyjątkowa atmosfera - zaznaczyła.

Trasa biegu głównego o dystansie ok. 6700 m (cztery okrążenia po 1677 m) wiodła alejkami parku uzdrowiskowego i ulicami Nałęczowa.

Wyniki 16. Biegu Sylwestrowego w Nałęczowie

mężczyźni

1. Bogdan Dziuba (Victoria Stalowa Wola) 23.29

2. Robert Świecak (Zwola Poduchowna) 23.38

3. Stanisław Marzec (Agro Natura Nałęczów) 24.26

4. Michał Wojciechowski (Tarnobrzeg) 24.35

5. Romuald Prószyński (Puławy) 26.15

6. Stanisław Terentowicz (Agro Natura Nałęczów) 26.55

-

kobiety

1. Magdalena Karpińska (Agros Zamość) 27.48

2. Agnieszka Latuszek (Truchtacz Garwolin) 37.22

3. Joanna Starszewska (Lublin) 43.52

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama