Broendby - życiowa szansa Legii

- W ostatnich 30 minutach meczu z Broendby w Kopenhadze mieliśmy wielkie szczęście i teraz grzechem byłoby go nie wykorzystać - powiedział przez rewanżem w Warszawie trener Legii Jan Urban. Stawką czwartkowego starcia będzie awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Legioniści zremisowali przed tygodniem 1:1 w dużej mierze dzięki szczęściu i znakomitej postawie bramkarza Jana Muchy. Szkoleniowiec Legii przekonywał dzisiaj, że: - Taka szansa zdarza się tylko kilka razy w karierze, a kto ich nie wykorzystuje, ten niczego nie wygrywa.

Reklama

Jan Urban ma nadzieję, że mecz w Kopenhadze uświadomił piłkarzom jego drużyny, że wcale nie są gorsi od rywali. - Nie jesteśmy słabsi od Broendby - powiedział trener "Wojskowych". - W ich zespole jest doskonały drybler Alexander Farnerud, który rzeczywiście przerasta pozostałych zawodników obu drużyn, ale reszta jest zbliżona poziomem do nas.

Kluczem do zwycięstwa może więc okazać się pewność siebie. - Jak w ostatnich 30 minutach pierwszego meczu zaczęliśmy się bronić, to byliśmy blisko porażki. Jeśli przy dwóch wyrównanych zespołach jeden się boi, to jest skazany na porażkę. Dlatego jestem pewien, że moi piłkarze wyjdą na boisko, aby wygrać, bo jeśli wyjdą żeby zremisować, to odpadniemy.

Szkoleniowiec wicemistrzów Polski nie podał składu, w jakim zagra jego zespół. Przyznał, że ma jeszcze kilka drobnych wątpliwości. Wiadomo jednak, że Legia zagra bez kontuzjowanych: Dicksona Choto, Takesure'a Chinyamy i Tomasza Jarzębowskiego.

Przed jutrzejszym meczem gęstnieje atmosfera pomiędzy klubem a kibicami. Pojawiły się nawet informacje o tym, że pseudokibice mogą chcieć rozpętać zadymę, aby klub został ukarany wykluczeniem z europejskich pucharów. Działacze Legii wystosowali nawet list do swoich kibiców, apelując o wspólne przeciwstawienie się takim zamiarom. Jan Urban nie dopuszcza do siebie, że fani Legii mogliby działać przeciwko własnemu klubowi. - To będzie wyrównany mecz i mam nadzieję że publiczność będzie jednym z tych elementów, który zdecyduje, że Legia przejdzie do następnej rundy - powiedział trener warszawian.

Czytaj także:

LEGIA APELUJE: WYRZUĆMY KIBOLI KLIKNIJ!

Duńskie media ostrzegają kibiców Broendby KLIKNIJ!

Lech najbliżej awansu KLIKNIJ!

UEFA wszczęła postępowanie wobec Legii za mecz w Kopenhadze! KLIKNIJ!

Rzecznik Legii: Za Gruzję dostaniemy karę finansową, a za Kopenhagę na pewno UEFA nas nie wyrzuci KLIKNIJ!

Wołowski: Kibol, bezkarny wróg publiczny! KLIKNIJ!

Kibole Legii bili się w parku! KLIKNIJ!

Skandal kiboli Legii! KLIKNIJ!

Podyskutuj na forum o wojnie Legii z kibcami!

Dowiedz się więcej na temat: forum | UEFA | mecz | Warszawa | Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama