Bydgoscy wioślarze Nowy Rok rozpoczęli na wodzie

Tradycyjnie od 13 lat bydgoscy wioślarze w samo południe Nowego Roku spotykają się na wodach Brdy. Nie inaczej było w sobotę.

- Pomysł zrodził się, gdy zobaczyliśmy jak w noworoczne południe na boisko w Krakowie wybiegali piłkarze Cracovii. Zaczęliśmy 1 stycznia 1997 roku i od tego czasu nieprzerwanie co roku spotykamy się na wodzie - powiedział prezes RTW LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy Zygfryd Żurawski.

Reklama

Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia powstało 4 grudnia 1928 roku. Bydgoski klub jest 22-krotnym drużynowym mistrzem Polski, w tym nieprzerwanie od 18 lat (1993-2010). Do największych osiągnięć w jego historii należą dwa złote medale olimpijskie w dwójce podwójnej wagi lekkiej, wywalczone przez Roberta Sycza w osadzie z Tomaszem Kucharskim (AZS AWF Gorzów Wlkp.) na igrzyskach w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku.

Ostatnim sukcesem jest srebrny medal w czwórce bez sternika kategorii lekkiej na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku, zdobyty przez Bartłomieja Pawełczaka i Miłosza Bernatajtysa w osadzie z Pawłem Rańdą (AZS Politechnika Wrocław) i Łukaszem Pawłowskim (AZS Toruń).

Tegoroczny trening zgromadził liczne grono wioślarzy i kajakarzy z Sekcji Turystyki Kajakowej RTW. Wszyscy podkreślali, że dobrze jest zacząć Nowy Rok na wodzie. Ponadto jest to jedna z niewielu okazji do wspólnego spotkania na luzie zawodników ze szkoleniowcami, działaczami i kibicami.

Wśród uczestników nie zabrakło także kilkunastoosobowej grupy "morsów". Nowy Rok, poza kąpielą, uczcili toastem.

Prezes Żurawski zaznaczył, że głównymi życzeniami na rok 2011 jest uzyskanie kwalifikacji olimpijskich przez zawodników klubu, a jego marzeniem jest wysłanie do Londynu co najmniej ośmiu reprezentantów Lotto-Bydgostii, z czego jak sam zaznaczył, realne są dwa medale.

Jeden z nich obiecała Magdalena Fularczyk, która dołączyła ostatnio do rodziny Bydgostii. Złota i brązowa medalistka mistrzostw świata, wychowanka Wisły Grudziądz, podpisała kontrakt z bydgoskim klubem aż do 2016 roku.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje