Damien Perquis chciałby grać w reprezentacji Polski

Grający w FC Sochaux francuski piłkarz Damien Perquis chciałby występować w reprezentacji Polski. Zastrzega jednak, że to nie przykład Ludovica Obraniaka, który w środę zadebiutował w biało-czerwonych barwach, podsunął mu ten pomysł.

- Myślę o tym od czasu, gdy miałem 19-20 lat. I niech mi nie mówią, że dlatego chcę grać dla Polski, ponieważ nigdy nie dostałem powołania do reprezentacji Francji. Niech myślą co chcą. Mam to gdzieś - powiedział Perquis francuskiej agencji AFP.

Reklama

- Będę miał polskie obywatelstwo. I moja córka będzie je miała. Chcę, by moi potomkowie wiedzieli, że mają polskie korzenie - dodał.

Damien Perquis urodził się w 1984 roku w Troyes w Szampanii. Jego babcia Józefa Bierła, urodzona już we Francji, miała polskich rodziców i zachowała polskie obywatelstwo do wieku 8 lat, zanim przyjęła francuskie. Piłkarz podkreślił, że już od pewnego czasu kompletuje dokumenty w celu uzyskania polskiego paszportu. "Mam nadzieję, że selekcjoner pomyśli o mnie - dodał.

Perquis byłby drugim francuskim piłkarzem w polskiej drużynie narodowej. W środę w błyskotliwym stylu zadebiutował napastnik Lille Ludovic Obraniak, strzelając dwa gole Grekom w towarzyskim meczu w Bydgoszczy.

Damien Perquis

Urodzony: 10 kwietnia 1984 r. w Troyes

Kariera: Troyes AC, AS Saint-Eienne, FC Sochaux

Pozycja: środkowy obrońca

Sukcesy: 3 razy zagrał w młodzieżowej reprezentacji Francji. Transfer do Sochaux za milion euro

Czytaj także:

KOŁTOŃ: Po Obraniaku w kolejce Perquis, Koscielny i Kolodziejczak!

Kołodziejczak - z ziemi lyońskiej do Polski?

Koscielny pójdzie w ślady Obraniaka?

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: FC Sochaux | reprezentacja Polski | Damien Perquis

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje