"Decyzja BMW to znak, że mieliśmy rację"

Po ogłoszeniu przez BMW-Sauber decyzji o odejściu z Formuły 1 już od nowego sezonu, Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) w specjalnym oświadczeniu podkreśliła, że działania niemieckiego teamu potwierdzają konieczność obniżania kosztów rywalizacji w prestiżowych wyścigach.

- Decyzja BMW dała jasno do zrozumienia, że sport motorowy nie może dłużej nie zauważać światowego kryzysu finansowego - można przeczytać w stanowisku FIA. - Zespoły nie mogą oczekiwać, że nadal będą wydawać wielkie pieniądze, kiedy przetrwanie Formuły 1 zależy od szukania oszczędności.

Reklama

Właśnie ograniczenie kosztów rywalizacji, a co za tym idzie budżetów zespołów było najbardziej kontrowersyjną propozycją FIA przed rozpoczęciem kolejnego sezonu Formuły 1. Federacja motywowała swoje plany odejściem z wyścigów Hondy i umożliwieniem dołączenia do nich nowych drużyn. - Zespoły mocno krytykowały nasze zamierzenia, a gdyby nie to, może udałoby się uniknąć tak drastycznych decyzji, jak ta BMW - wyjaśnili w oświadczeniu. - Mamy nadzieję, że kolejne teamy nie zdecydują się na opuszczenie Formuły 1 i będą stanowić mocną podstawę przyszłorocznej rywalizacji - zakończyli.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: federacja | fia | znak | BMW

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje