Dyskobol Małachowski... biega coraz szybciej

Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław) zakończył rok 2010 w znakomitym nastroju. Wicemistrz olimpijski i świata w rzucie dyskiem w 4. Biegu Sylwestrowym w Brzozie k. Bydgoszczy 10-kilometrową trasę pokonał w 1:00.16. To jego rekord życiowy. Wystartowało 220 osób.

- Jak się nie cieszyć z takiego progresu. Rok temu biegłem godzinę i siedem minut, na dodatek przygotowywałem się przez parę tygodni do tych nietypowych dla mnie zawodów. A teraz nie mogłem, gdyż musiałem poddać się operacji przepukliny brzucha - powiedział Małachowski, żołnierz 2 Batalionu Dowodzenia Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu, członek grupy Orlen Team.

Reklama

Mistrz Europy i rekordzista Polski w rzucie dyskiem (69,15) przyznał, że miałby wynik jeszcze lepszy, gdyby nie... wielbicielki.

- Trudno było mi się oprzeć, gdy fanki zaczepiały mnie na trasie. No i musiałem zatrzymać się na chwilę - dodał 27-letni Małachowski, ale zaraz podkreślił, że najbardziej zadowolony jest z dobrej kondycji, mimo że przez ostatnie 12 miesięcy na brał udziału w zawodach.

Bieg Sylwestrowy w Brzozie wygrał wicemistrz Polski w półmaratonie Błażej Brzeziński (MUKS Bydgoszcz), który dystans 10 km pokonał w 31.01. Drugi, ze stratą 26 sekund, był Michał Smalec (KS Podlasie Białystok), brązowy medalista mistrzostw Polski na 10 000 m i wicemistrz w półmaratonie w 2009 roku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: piotr małachowski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama