Ekstraklasa: Klęska Ruchu w Jaworznie

Tęgie lanie dostali w 10. kolejce ekstraklasy piłkarskiej gracze Ruchu i KSZO. Chorzowianie ulegli w Jaworznie tamtejszej Garbarnia-Szczakowiance aż 2:6, zaś KSZO zostało rozgromione we Wronkach przez Amikę 5:1.

Serię meczów bez porażki kontynuuje warszawska Legia, która po dwóch golach Svitlicy pokonała w Płocku Wisłę 2:0.

Grad bramek oglądali kibice w Jaworznie, gdzie gospodarze rozgromili Ruch Chorzów 6:2. Debiut Piotra Mandrysza w roli trenera chorzowian wypadł więc fatalnie. Goryczy klęski na pewno nie osłodziło setne trafienie Mariusza Śrutwy w I lidze.

Do przerwy "Garbarze" prowadzili 2:1 po trafieniach Sztandery z karnego i Salamiego, dla gości gola zdobył Bizacki. Druga połowa rozpoczęła się pomyślnie dla Ruchu - w 71. minucie do wyrównania doprowadził Śrutwa. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa: już minutę później do siatki trafił Chudy i było 3:2. Jakby tego było mało - za kilka minut z boiska usunięty został ukarany czerwoną kartką Wleciałowski, zaś Szczakowianka w ciągu ostatniego kwadransa bezlitośnie wypunktowała osłabionego rywala. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Wolański, Iwański i Górak.

Mecz w Warszawie został rozstrzygnięty na dwie minuty przed końcem, gdy gola na wagę 3 punktów zdobył z rzutu karnego Igor Gołaszewski. Wcześniej Polonię na wyprowadzanie wyprowadził w 54. minucie Bykowski, zaś wyrównał w 68. minucie wychowanek Pogonii Kosmalski.

W Łodzi Widzew trochę nieoczekiwanie przegrał z Groclinem 0:2. Gole na wagę trzech punktów dla gości zdobyli Piechniak i Rasiak. Było to drugie wyjazdowe zwycięstwo Groclinu w tym sezonie ligowym - pierwsze piłkarze z Groclinu odnieśli w Szczecinie.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo w Płocku odniosła warszawska Legia. Mistrzowie Polski po dwóch trafieniach Stanko Svitlicy pokonali miejscową Wisłę 2:0. Jest to już 30 kolejne ligowe spotkanie bez porażki podopiecznych Dragomira Okuki.

Posłuchaj co o meczu powiedział trener Wisły Płock Mieczysław Broniszewski.

We Wronkach najmniejszych problemów z pokonaniem KSZO Ostrowiec nie miała Amica. Wynik 5:1 jest i tak najmniejszym wymiarem kary dla przyjezdnych. Łupem bramkowym podzielili się Gęsior, Burkhardt, Król, Dawidowski i Dembiński. Honorowego gola dla KSZO zdobył Budka.

Zobacz wyniki i opisy spotkań 10. kolejki oraz szczegółowe, ligowe statystyki.

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Legia Warszawa | Ekstraklasa | klęska | Jaworzno