Ekstraklasa: Odra wciąż na czele

W zakończonych meczach 6. kolejki ekstraklasy piłkarskiej zwycięstwa odnosiły drużyny występujące na własnych boiskach.

Na fotelu lidera pozostała Odra Wodzisław, która pewnie pokonała Groclin Dyskobolię Grodzisk 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Jacek Ziarkowski, trzecie trafienie dołożył Piotr Rocki. Honorowego gola dla Groclinu zdobył strzałem z dystansu na minutę przed końcem spotkania Łukasz Gorszkow.

Pewne zwycięstwo odniosła krakowska Wisła, która na własnym boisku pokonała Pogoń Szczecin 3:0. Pierwszego gola zdobył w 39. minucie Kalu Uche, dwa trafienia dołożył Marcin Kuźba. Były to pierwsze bramki Kuźby dla Wisły w lidze.

Dwa punkty w Ostrowcu stracili mistrzowie Polski. Legia prowadziła po trafieniu z rzutu wolnego Svitlicy. Wyrównał na kwadrans przed końcem Grębowski.

W pozostałych spotkaniach zwycięstwa odnieśli gospodarze. Amica Wronki pokonała Górnika Zabrze 2:1, zwycięskiego gola zdobył dopiero w 90. minucie Djokovic.

W pojedynku beniaminków lepsza okazała się Wisła Płock. Gospodarze w 57. minucie po bramkach Jelenia i Maćkiewicza prowadzili już 2:0. W 73. minucie honorowego gola dla Garbarni-Szczakowianki zdobył Wolański.

W Warszawie Polonia pokonała Ruch Chorzów 2:1. Pod nieobecność najlepszego strzelca "Czarnych Koszul" Arkadiusza Bąka, który przeszedł operację usunięcia wyrostka robaczkowego, ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Kęska i Bykowski. Jedynego gola dla chorzowian zdobył Bizacki.

Niewiele bramek mieli okazję zobaczyć kibice w Katowicach. GKS - po golu Sierki w 9. minucie - pokonał Zagłębie Lubin, które ciągle nie może przełamać złej passy w ekstraklasie.