Ekstraklasa piłkarska: Bez bramek w Szczecinie

W meczu na szczycie 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała z Wisłą Kraków 0:0. Do wspaniałej atmosfery na stadionie, jaką stworzyli kibice w Szczecinie, nie dostosowali się piłkarze obu drużyn.

Poziom spotkania raczej rozczarował kilkanaście tysięcy widzów. Piłkarze Pogoni, mieli przez większą cześć spotkania optyczną przewagę, jednak nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Losy meczu mogły rozstrzygnąć się w 11. minucie, ale Tomasz Frankowski nie wykorzystał rzutu karnego, potwierdzając kryzys formy.

Podział punktów w Szczecinie jakos nie podziałał na wyobraźnię piłkarzy Legii, którzy grali w Zabrzu. Legioniści, niespodziewanie, oddali komplet punktów Górnikowi, chociaż oba zespoły niczego wielkiego nie pokazały. Inna sprawa, że z powodu śnieżycy mecz był nawet na dłuższą chwilę przerwany. Po przerwie Kaondera uprzedził obrońców Legii i wspaniałym uderzeniem głową zdobył cenną bramkę dla miejscowych.

Trwa fatalna passa piłkarzy Zagłębia Lubin, którzy przegrali z Widzewem 0:1. Wysokie zwycięstwa zanotowały zespoły GKS Katowice i Odry Wodzisław. Katowiczanie rozgromili u siebie Amikę Wronki 4:1, a Odra pokonała Orlen Płock 4:0.