Ekstraklasa piłkarska: Niedziela bez goli

Nie oglądaliśmy bramek w niedzielnych spotkaniach 11. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W Zabrzu Górnik zremisował z Polonią Warszawa a Zagłębie Lubin na własnym stadionie z Garbarnią Szczakowianką Jaworzno.

Piłkarze z Lubina już w czwartym kolejnym ligowym meczu nie potrafią pokonać golkipera drużyny przeciwnej.

Reklama

Bohaterem spotkania był bramkarz Szczakowianki Ivo Szmucker. To głównie dzięki jego kapitalnym interwencjom po strzałach Radżiusa i Szczypkowskiego gospodarze nie zdobyli bramki.

Po tym spotkaniu Zagłebie nadal znajduje się w strefie spadkowej. W jedenastu spotkaniach podopieczni Wiesława Wojno zdobyli zaledwie 9 punktów i zajmują 14. miejsce w tabeli. Garbarnia z 13 punktami zajmuje 10. miejsce.

Skazywana na pożarcie Polonia Warszawa zdobyła w Zabrzu pierwszy wyjazdowy punkt. Osłabione "czarne koszule" postawiły na drodze napstników Górnika niezwykle szczelny blok defensywny. Najbliżej zdobycia bramki był Piotr Gierczak, ale jego precyzyjny strzał głową znakomicie obronił bramkarz Polonii Andrzej Krzyształowicz.

Po tym spotkaniu Górnik zajmuje 7. miejsce w tabeli, natomiast Polonia jest 9. Obie drużyny zgromadziły w 11 spotkaniach 15 ligowych punktów.

Zobacz wyniki i opisy spotkań 11. kolejki oraz szczegółowe, ligowe statystyki.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Zabrze | Warszawa | Polonia Warszawa | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje