Ekstraklasa piłkarska: Porażki Wisły i Polonii

Niepodziewane porażki w trzeciej kolejce piłkarskiej ekstraklasy poniosły Wisła Kraków i Polonia Warszawa. Obrońcy tytułu mistrza Polski przegrali 2:3 w Łodzi z Widzewem, a dobrze dotąd spisujące się "Czarne Koszule" uległy na własnym boisku GKS Katowice 1:2.

Wisła dwukrotnie prowadziła w Łodzi, by po golu Marusza Jopa w 90. minucie zejść jednak z boiska pokonana. Zresztą Jop - były gracz "Białej Gwiazdy" - dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, wyrównując w 86. minucie stan meczu na 2:2. Dla Widzewa to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a dla krakowian pierwsza porażka i niezbyt dobry prognostyk przed dwumeczem z Barceloną.

W grupie B prowadzenie zachowała Amica. Zespół z Wronek zremisował na własnym boisku z Pogonią Szczecin 1:1.

W grupie A z 6 punktami na koncie wspólnie liderują Zagłębie Lubin i Odra Wodzisław, która pokonała w jedynym niedzielnym meczu Górnika Zabrze 1:0.