Ekstraklasa: Remis Odry w Warszawie

Dwie bramki Jacka Ziarkowskiego dały Odrze Wodzisław remis w wyjazdowym spotkaniu 2:2 z Polonią Warszawa. Gole dla "Czarnych Koszul" padły po trafieniach Sablika (samobójczym) i rezerwowego Sebastiana Kęski.

W innym zakończonym już meczu 14. kolejki Garbarnia-Szczakowianka pokonała w Jaworznie 2:1 Pogoń Szczecin.

"Portowcy" po porażce z Garbarnią zakończą rundę jesienną na niechlubnym miejscu "czerwonej latarni" ligowej tabeli. Podopieczni Jerzego Wyrobka zgromadzili dotychczas po 14. spotkaniach zaledwie sześć punktów, odnosząc tylko jedno zwycięstwo.

Bardzo ważne trzy punkty wywalczył na swoim stadionie Lech Poznań. W obecności 10 000 widzów (200 gości) "Kolejorz" wysoko pokonał Górnika Zabrze 3:1 i powoli odbija się od dna ligowej tabeli. Po tym zwycięstwie poznaniacy awansowali na 9. miejsce.

Już w 13. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Michał Goliński, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Sylwester Czereszewski. W 76. minucie trzecią bramkę dla Lecha zdobył Bartosz Ślusarski, a honorowe trafienie dla zabrzan uzyskał 7 minut przed końcem Andrzej Niedzielan, który zrównał się w liczbie strzelonych bramek z Maciejem Żurawskim. Obaj napastnicy strzelili do tej pory po 12 bramek, ale wiślak będzie miał jutro okazję (w Łodzi) uciec goniącym go rywalom.

Zwycięstwo na własnym boisku odniosła Wisła Płock. Podopieczni Mieczysława Broniszewskiego pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0. Bohaterem spotkania był Grażvydas Mikulenas, zdobywca obu goli dla gospodarzy (15. i 72 min). Wygrana zespołu z Płocka mogła być wyższa, ale uderzenie Ireneusza Jelenia z rzutu karnego w 63. minucie obronił Waldemar Piątek.