Euro 2012: Średnia pensja na Ukrainie wystarczy na zakup 6 biletów

Aktualne średnie wynagrodzenie na Ukrainie pozwoli zakupić sześć biletów na mecze EURO 2012, w tym wejściówki na spotkanie finałowe - ujawnił wicepremier, minister infrastruktury Ukrainy Boris Kołesnikow w wywiadzie dla magazynu "Ukraina 2012".

"Nie mogę zdradzać tajemnicy UEFA. Mogę jedynie powiedzieć, że dzisiejsza średnia pensja wystarczy na zakup sześciu biletów, włącznie z finałem" - powiedział Kołesnikow zapytany, jaka będzie cena biletów na mecze finałowego turnieju piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Reklama

Kołesnikow podkreślił przy tym, że mówi o kartach wstępu tzw. kategorii VIP. W związku z tym zwrócił się do kibiców, którzy na różnych forach internetowych dyskutują o cenach biletów, aby nie niepokoili się wzajemnie i nie przerzucali się szokującymi kwotami.

"Prawdą jest, że bilet na finał mistrzostw świata w Johannesburgu kosztować mógł 7,5 a nawet 10 tysięcy (hrywien), ale nie dotyczyło to zwykłych kibiców. Proszę mi uwierzyć, że Ukraińcy, przy swoich obecnych zarobkach, będą sobie mogli pozwolić na obejrzenie meczów mistrzostw" - zapewnił ukraiński wicepremier.

Sprzedaż biletów na mistrzostwa ma się rozpocząć wiosną.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: UEFA | Euro 2012

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje