Fabio Capello popiera zimowy termin MŚ

Trener piłkarskiej reprezentacji Anglii Fabio Capello popiera propozycję zmiany terminu rozegrania turnieju finałowego mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze z czerwca i lipca na styczeń i luty.

Korekta jest spowodowana warunkami atmosferycznymi panującymi w tym kraju, gdzie latem temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza.

Reklama

- W styczniu i lutym będą o wiele lepsze warunki klimatyczne, nie będzie upałów, których obawiam się najbardziej. Także dla zawodników termin zimowy jest lepszy, będą mogli wyjść z hotelu, pospacerować, a nie tylko przez cały czas pobytu przebywać w klimatyzowanych pomieszczeniach - powiedział Capello.

Zaznaczył, że klimatyzowane stadiony i hale treningowe, które wybudują w Katarze organizatorzy turnieju, sprawy nie załatwią.

- Nie samym treningiem i meczami żyją zawodnicy podczas tak długiej imprezy; muszą mieć czas na relaks i wypoczynek. Przebywanie razem przez 24 godziny na dobę może prowadzić do konfliktów - dodał szkoleniowiec.

Ideę zmiany terminu popiera prezydent FIFA Sepp Blatter; nie jest jej przeciwny także szef UEFA Michel Platini. Obiekcje ma natomiast szef Barcelony Sandro Rosell, który uważa, że przerwa w rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy, może mieć negatywny wpływ na zawodników.

- Nie jesteśmy przyzwyczajeni do zimowej przerwy, od lat gramy także w styczniu, stąd nie popieramy zmiany terminu mistrzostw świata - zaznaczył Rosell.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje