FC Barcelona najwięcej zarobiła na MŚ

FC Barcelona otrzymała od FIFA największą rekompensatę, aż 860 tysięcy dolarów, za grę jej trzynastu piłkarzy w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w RPA. Łącznie federacja wypłaciła 40 mln dolarów prawie 400 klubom w 55 krajach.

Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Bayern Monachium (778 tys. USD za dziewięciu zawodników), a trzecie Chelsea Londyn (762 tys. za trzynastu).

Reklama

W zestawieniu lig najwięcej otrzymały zespoły angielskie (5,95 mln) przed niemieckimi (4,74 mln).

Odszkodowania wypłacone zostały zgodnie z następującym algorytmem - za każdego powołanego piłkarza federacja przekazała 1600 dolarów za dzień, licząc od dwóch tygodni przed rozpoczęciem mundialu do dnia następnego po jego ostatnim meczu w RPA.

FIFA zapowiedziała także, że za grę podczas mistrzostw świata w 2014 roku w Brazylii kluby dostaną łącznie 70 mln dolarów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy się podzielić z klubami zyskami z naszych najważniejszych zawodów - oświadczył prezydent FIFA Sepp Blatter.

Z takiego rozwiązania nie wszyscy są jednak zadowoleni. Prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge uważa, że powinien zostać stworzony mechanizm odszkodowań dla klubów za urazy jakich piłkarze doznali podczas wypełniania obowiązków reprezentacyjnych.

Z mundialu w RPA z kontuzją do bawarskiego klubu wrócił Arjen Robben. Przerwa Holendra trwa już pół roku, a otrzymana za jego występy rekompensata (prawie 70 tys. dolarów) nie wystarczyła nawet na jego tygodniowe wynagrodzenie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Bayern Monachium | FC Barcelona | Chelsea Londyn

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje