Francuski mistrz Europy w chodzie podgląda polskiego wicemistrza

W portugalskiej miejscowości Monte Gorgo od 6 grudnia trenuje wicemistrz Europy w chodzie na 50 km Grzegorz Sudoł. Polaka podgląda na zajęciach Francuz Yohan Diniz, który 30 lipca wyprzedził go na trasie w Barcelonie o dwie minuty w rywalizacji o złoty medal.

- To pierwsze moje zgrupowanie zagraniczne po letnim sezonie. Miejscowość Monte Gordo bardzo mi się podoba, a tutejsze trasy są odpowiednie do potrzeb. We wtorek przeszedłem pierwszy długi trening (35 km) i ...było naprawdę obiecująco - powiedział zawodnik AZS AWF Kraków.

Reklama

Jak zaznaczył, cieszy się bardzo, że może przeprowadzać treningi w super warunkach, przy temperaturze ok. 20 stopni Celsjusza. Do dyspozycji ma stadion, siłownię, trzy trasy, a w hotelu odnowę biologiczną.

- Przyjechał tu również mój rywal - Yohan Diniz, mistrz Europy. Spotkałem też Sylwię Korzeniowską, która od czerwca będzie reprezentować barwy Francji. W niedzielę byłem w Albufeirze by zobaczyć rywalizację i pokibicować naszym zawodnikom w mistrzostwach kontynentu w biegach przełajowych - dodał Sudoł, który ma w planie do końca tygodnia pokonanie jeszcze ok. 130 km.

- Małą przeszkodą w całej pracy jest zapalenie ucha, którego nabawiłem się przed wylotem z kraju. Wykonywałem badanie wydolnościowe na bieżni podczas kursu trenera I klasy i przewiało mnie. Patrząc jednak na warunki w Polsce nie mam prawa narzekać na cokolwiek - zaznaczył.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Sudoł | Sudoł | "Mistrz" | lekkoatletyka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje