Gottwald złamał łopatkę. Czekają go 3 tygodnie przerwy

Trzykrotny złoty medalista olimpijski w kombinacji norweskiej Austriak Felix Gottwald złamał prawą łopatkę podczas wtorkowego treningu i przez przynajmniej trzy tygodnie nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata.

Według informacji Austriackiego Związku Narciarskiego 34-letni zawodnik doznał kontuzji po skoku na 60-metrowej skoczni w Villach.

Reklama

Gottwald to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii kombinacji norweskiej. Jest siedmiokrotnym medalistą igrzysk olimpijskich i ośmiokrotnym mistrzostw świata.

Zanotował 22 zwycięstwa w Pucharze Świata. Ostatnie odniósł 27 listopada w zawodach w fińskim Kuusamo. Z dorobkiem 260 punktów zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ za Francuzem Jasonem Lamy Chappuisem oraz Norwegiem Mikko Kokslienem.

Gottwald już wcześniej ogłosił, że planuje zakończyć karierę po obecnym sezonie. Dodajmy, że po raz drugi. Wcześniej "zawiesił narty na kołku" w 2007 roku, aby rozpocząć karierę telewizyjnego komentatora, ale wrócił do sportu w sezonie 2009/2010.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje