Gruszka: Mierzyliśmy w coś więcej

- Graliśmy słabiej niż inne zespoły w tych dwóch ważnych meczach. To jest główna przyczyna. Na pewno to nie jest szczęśliwy dzień dla nas, dla wszystkich kibiców tutaj w Katowicach i w Polsce - powiedział kapitan reprezentacji Polski Piotr Gruszka po porażce z USA (1:3).

- Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Jeśteśmy źli, że to tak się potoczyło. Musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość tym bardziej, że mamy dwie ważne imprezy w tym sezonie - dodał Gruszka.

Reklama

- Mogę zapewnić, że nie zlekceważyliśmy rywala. Jeśli mielibyśmy to zrobić, to w ogóle nie wychodzilibyśmy na boisko. Nie "szło" w wielu elementach. Nie mogliśmy sobie poradzić przede wszystkim z przyjęciem zagrywki. Różnie było z atakiem. Ciężko znaleźć w naszej grze element, który dobrze funkcjonował. Może gdzieś tam w głowach tkwiła porażka z Brazylią - wyznał przyjmujący polskiej reprezentacji, który w meczu z USA wyszedł w podstawowym składzie.

- Walczymy o to, żeby być w tej grupie najlepszych i o ile 4. miejsce w Belgradzie było dla nas takim mocnym klapsem, to tutaj na pewno możemy być rozżaleni, bo mierzyliśmy w coś więcej - podkreślił siatkarz BOT Skry Bełchatów.

- Mam nadzieję, że to nas zmobilizuje. To co do tej pory uzyskaliśmy nie chcielibyśmy, żeby przez jeden turniej wszystko zniszczyć. Jeżeli będziemy mocni jako grupa, będziemy razem się trzymali, to nam to pomoże - zakończył Gruszka.

Robert Kopeć; Katowice

Dowiedz się więcej na temat: USA | gruszka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje