Grzegorz Tkaczyk blisko mistrza Polski!

Rozgrywający reprezentacji Polski i niemieckiego Rhein Neckar Loewen Grzegorz Tkaczyk prowadzi rozmowy z władzami Vive Targów Kielce na temat powrotu do Polski.

O negocjacjach Grzegorza Tkaczyka z najlepszym polskim klubem dowiedział się portal INTERIA.PL.

Reklama

30-letniemu rozgrywającemu za pół roku kończy się kontrakt w Mannheim, gdzie gra od 3,5 roku razem z Karolem BieleckimSławomirem Szmalem. Wcześniej, od 2002 roku występował w Magdeburgu, dokąd wyjechał z Warszawianki.

Kielecki klub szuka wzmocnień przed kolejnym sezonem. Pozyskał już najlepszego zawodnika 2009 roku Sławomira Szmala i rozgląda się za rozgrywającym. Rozmawiał między innymi ze Słoweńcem Urosem Zormanem z Celje Pivovarna Laśko.

Według naszych informacji ofertę Tkaczykowi najpierw złożyła Wisła Płock, ale wicemistrzowi świata z 2007 roku bliżej jest do Kielc. Nie dość że klub ma mocniejszą pozycję w Europie i szanse na występy w Lidze Mistrzów, to grają lub grać będą tutaj koledzy z reprezentacji - obok Szmala są już Michał Jurecki, Mariusz Jurasik czy Patryk Kuchczyński. Dlatego - według naszych informacji - Tkaczyk jest zdecydowany zasilić mistrza Polski, a klub bardzo chce go pozyskać.

W Kielcach "Młody" mógłby występować na środku rozegrania na zmianę z Tomaszem Rosińskim, bądź zwiększyć rywalizację na lewym rozegraniu, gdzie w tej chwili grają Michał Jurecki i Paweł Podsiadło. Wtedy nie wykluczone jest nadal pozyskanie Zormana, który wyraził chęć gry w Kielcach.

Tkaczyk razem z resztą reprezentantów od niedzieli przebywa w Cetniewie, gdzie kara przygotowuje się do rozpoczynających się 13 stycznia mistrzostw świata w Szwecji.

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Michał Jurecki | Bogdan Wenta | Grzegorz Tkaczyk

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama