I Liga: Artystyczny kalendarz z piłkarzami Podbeskidzia

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała wcielili się w modeli i uczestniczyli w profesjonalnej sesji fotograficznej do artystycznego kalendarza klubowego. Rzecznik klubu Jarosław Zięba powiedział we wtorek, że oryginały fotogramów zlicytowane zostaną na rzecz WOŚP.

"To bodaj pierwszy taki artystyczny kalendarz w polskiej piłce nożnej. Zdjęcia wykonane zostały w stylowych wnętrzach współpracującego z klubem Teatru Polskiego. Piłkarzom towarzyszą modelki" - powiedział Zięba.

Reklama

Zdjęcia, które zostały wykorzystane w kalendarzu, złożyły się na wystawę, która we wtorek została otwarta w bielskiej Galerii Sfera. Po jej zakończeniu zostaną przekazane na licytację.

Pomysłodawcą akcji jest założyciel współpracującej z Podbeskidziem zajmującej się reklamą Grupy Quest Tomasz Chmielniak. "Moim zamiarem było stworzenie kalendarza, w którym kibicom ukaże się inne oblicze piłkarzy. Piękna sceneria bielskiego teatru nadaje się do tego znakomicie" - wyjaśnił.

Autorem zdjęć jest fotografik Bernard Wybierała. "To było spore przedsięwzięcie. Dość trudno było zgrać około 30 osób. Piłkarze stanęli jednak na wysokości zadania. Zachowywali się jak zawodowi modele" - powiedział Wybierała.

Jeden z uczestników sesji - pomocnik Damian Chmiel przyznał, że pozowanie podczas profesjonalnej sesji okazało się znacznie trudniejszym zadaniem niż przypuszczał. "Na pewno na boisku jest mi łatwiej" - stwierdził.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | pilkarze | Bielsko Biała | Podbeskidzia Bielsko-Biała

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama