Ignaczak: Widowisko przedniej marki

Polscy siatkarze pokonali w Katowicach Serbię i Czarnogórę 3:1, a cichym bohaterem tego spotkania był libero naszego zespołu Krzysztof Ignaczak. Popularny "Igła" zwłaszcza w obronie pokazał wielką klasę.

- Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Serbowie przyjechali do nas wzmocnionym składem. Trener Lozano poświęcił na odprawie taktycznej dużo czasu na temat sposobu gry Ivana Milijkovica, Nikoli Grbica i Gorana Vujevica, którzy mieli stanowić trzon zespołu. I tak rzeczywiście było. Serbowie nie ukrywali, że chcą z nami wygrać dwa spotkania. Na pewno już im się to nie uda. Jedno mają już za sobą i przegrali. Myślę, że w sobotę będzie podobnie - powiedział Ignaczak po spotkaniu.

Reklama

Musieliście uważnie słuchać uwag trenera, bo Ivan Milijković zbytnio sobie dzisiaj nie pograł. Kilka razy został zablokowany w spektakularny sposób, a gdy próbował ominąć polski blok, trafiał w aut.

- Myślę, że trener może być zadowolony, ale gdybyśmy wykonali wszystkie założenia taktyczne, mecz byłby gładki i wygralibyśmy 3:0. Na pewno cieszy zwycięstwo, które odnieśliśmy na własnym terenie. Wspaniała atmosfera, wspaniała publiczność. Myślę, że widowisko było przedniej marki i oby takich więcej.

- Co się stało w pierwszym secie? Mieliście ogromne kłopoty z przyjęciem zagrywki rywala.

- Serbowie zaskoczyli nas trudnym serwisem. Byliśmy troszeczkę spięci. Czekaliśmy na ostrą zagrywkę, a tymczasem Serbowie skrócili serwis. Brakowało nam, jak to się mówi w siatkarskim żargonie, "kroku do piłki". Rzeczywiście przyjęcie nie było, takie jakbyśmy sobie życzyli. W kolejnych setach poprawiliśmy ten element i od razu przyniosło to efekty.

Czy Krzysztof Ignaczak przyzwyczaił się już do roli libero?

- W moim przekonaniu, to był jeden z moich słabszych meczów. Nie ma co ukrywać. W sobotę muszę zagrać zdecydowanie lepiej.

Robert Kopeć, Rafał Dybiński; Katowice

Dowiedz się więcej na temat: polscy siatkarze | Serbowie | Krzysztof Ignaczak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje