Ireneusz Jeleń przeszedł w Lyonie operację

Piłkarz francuskiego AJ Auxerre i reprezentacji Polski Ireneusz Jeleń przeszedł w czwartek w Lyonie operację przepukliny pachwiny. Doktor Bertrand Sonnery-Cottet, który przeprowadził zabieg, uważa, że zawodnik na boisko będzie mógł wrócić najwcześniej za sześć tygodni.

Kontuzja wyklucza 28-letniego Jelenia z występu w towarzyskim meczu z Grecją, który 12 sierpnia odbędzie się w Bydgoszczy oraz wrześniowych spotkań z Irlandią Północną i Słowenią w eliminacjach mistrzostw świata.

Reklama

Jeleń od kilkunastu dni skarżył się na ból pachwiny. Przeprowadzone we wtorek wieczorem badania wykazały, że konieczny jest zabieg. W środę pojechał do kliniki w Lyonie, w czwartek przeszedł operację, a w piątek ma wrócić do Auxerre.

W poprzednim sezonie, mimo trzymiesięcznej przerwy spowodowanej kontuzją, polski napastnik z 14 golami był najlepszym strzelcem AJ Auxerre i czołowym snajperem francuskiej Ligue 1. W czerwcu nie pojechał z reprezentacją do RPA, gdyż przeszedł zabieg termolezji, polegający na zwalczaniu przewlekłego bólu kręgosłupa prądem. W drużynie narodowej rozegrał do tej pory 21 spotkań i uzyskał cztery bramki.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zabiegi | Auxerre | Ireneusz Jeleń | jeleń

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje