Jerzy Wyrobek: Proszę o pomoc!

- Proszę o pomoc. Proszę dziennikarzy, i proszę kibiców. - To były jedne z pierwszych słów nowego trenera Pogoni, Jerzego Wyrobka na dzisiejszej konferencji prasowej.

- Atmosfera wokół drużyny nie jest dobra. Dziennikarze i kibice muszą pomóc nam w tych trudnych chwilach - dodał Wyrobek.

Reklama

W zespole nie będzie rewolucji, nie będzie też zmian w sztabie szkoleniowym. Janusz Gałuszka, Siergiej Szypowski i Adam Benesz według Jerzego Wyrobka zostaną w Pogoni.

- Osoby te znają to środowisko i na pewno będą przydatne. Nie czas na wymiany, bez sensu byłoby teraz pozbywać się tak doświadczonych ludzi - mówi szkoleniowec.

Jak poinformował nowy trener decyzję podjął dopiero wczoraj.

- Spotkaliśmy się z prezesm Pogoni, porozmawialiśmy i zdecydowałem się podjąć pracę w Szczecinie. Jest to dla mnie wielkie wyzwanie. Mam nadzieję, że doświadczenie, które zdobyłem swego czasu w Ruchu Chorzów i Odrze Wodzisław dopomoże mi, i uda nam się wyciągnać Pogoń z dna tabeli.

Co w takim razie zmieni nowy szkoleniowec Portowców? - Nie znam jeszcze drużyny, nie miałem okazji poznać piłkarzy, jednak zmiany nasuwają się same, po spojrzeniu na tabelę - wyjaśnia trener. - Dwie bramki zdobyte, dwanaście straconych. Jak widać coś tu funkcjonuje źle i na to będe kładł przede wszystkim nacisk.

- Myślę, że bardzo dużo leży w psychice zawodników. Przecież jest wśród nich wielu dobrych graczy, nawet byłych reprezentantów drużyn młodzieżowych. Nad tym trzeba popracować. - podsumował Wyrobek.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje