Justyna Kowalczyk walczy o 45. podium PŚ w karierze

Z przewagą 6,5 s nad Szwedką Charlottą Kallą mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk jako pierwsza ruszy w sobotę na trasę biegu narciarskiego na dochodzenie na 10 km techniką klasyczną w niemieckim Oberhofie. To druga konkurencja prestiżowego cyklu Tour de Ski.

W poprzednim sezonie zawodniczka AZS AWF Katowice do biegu na dochodzenie przystąpiła z trzeciej pozycji. Na trasie jednak wyprzedziła rywalki. Tym razem to ona będzie musiała odpierać ich ataki.

Reklama

Jeśli Polka zwycięży w całym cyklu będzie pierwszą narciarką, która dokonała tej sztuki. Tour de Ski potrwa do 9 stycznia. Początek sobotnich zawodów o 11.50.

Wygrywając w piątek Kowalczyk po raz 44. w karierze stanęła na podium zawodów tej rangi. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego po raz pierwszy na podium pucharowych zawodów wskoczyła 7 stycznia 2006 roku w estońskim Otepaeae, kiedy była trzecia na 10 km techniką klasyczną. Pierwsze zwycięstwo odniosła rok później w tej samej miejscowości i konkurencji. Na 44 miejsca na podium składa się 15 triumfów, 13 drugich pozycji i 16 trzecich lokat.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ski | Justyna

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje