Kasperczak: Wisła to klub z ambicjami

O godz. 11 na obiektach Wisły Kraków odbyła sie pierwsza konferencja prasowa z udziałem nowego szkoleniowca mistrzów Polski, trenera Henryka Kasperczaka.

- Praca w Wiśle to dla mnie zaszczyt. Kiedy zobaczyłem zaangażowanie działaczy w osiągnięcie sukcesu oraz ich ambicję, zdecydowałem się trenować Wisłę - powiedział nowy szkoleniowiec krakowskiego klubu. - Wisła to ambitny klub, z którym można dojść do celu.

Reklama

Kasperczak zastąpił na stanowisku trenerskim Franciszka Smudę, który po dwóch porażkach w Warszawie został zdymisjonowany. Przed konferencją Prezes Wisły, Bogdan Basałaj, zaznaczył, że to nie właściciel klubu Bogusław Cupiał, zmienia trenerów, ale każde zmiany są głęboko dyskutowane przez Zarząd Wisły SSA.

Nowy szkoleniowiec nie obawia się, że może stracić posadę, jego zdaniem taka jest specyfika tej pracy. - Takie są prawa w tym środowisku. Każdy klub ma swoje ambicje, a trenera rozlicza się z wyników. Najlepsze rozwiązanie dla trenera to stabilizacja i zaufanie. Trzeba też zaznaczyć, że wielkiego klubu nie można stworzyć od razu - powiedział były szkoleniowiec reprezentacji Mali.

Podczas konferencji prasowej Kasperczak, wielokrotnie podkreślał, że w klubie bardzo ważne jest zaplecze treningowe, który jak wiemy w Wiśle wygląda dość kiepsko.

Wczoraj nowy trener poprowadził pierwszy trening z drużyną i jeszcze nie zdążył wyrobić sobie zdania na temat poszczególnych piłkarzy. - Ogólnie mogę powiedzieć, że Wisła ma grupę bardzo interesujących zawodników. Są to z pewnością, jedni z najlepszych w Polsce. Jest to zespół z indywidualnościami, gra dobrze, ale może grać jeszcze lepiej. W piłce najpiękniejszą rzeczą są bramki, kto strzela ich więcej ten wygrywa, zatem zawodnicy muszą poprawić skuteczność.

Co do ustawienia taktycznego Kasperczak wypowiadał się dość ogólnie: - Będzie inne ustawienie - stwierdził. A o szczegółach na razie nie chciał mówić.

Jeszcze dziś wiślacy odbędą trening pod okiem nowego trenera, a już jutro o godz. 15 zagrają mecz z GKS Katowice.

Dowiedz się więcej na temat: szkoleniowiec | klub | kasperczak | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje