Koniec transferów Barcy?

Trener Josep Guardiola przyznał, że Barcelonie może nie być łatwo pozyskać nowych piłkarzy w tym okienku transferowym. Liczy się nawet z tym, że może być to koniec wzmocnień w ekipie z Katalonii.

- Okienko transferowe wciąż jest otwarte, jednak sprawy się skomplikowały. Wszyscy zawodnicy, których ewentualnie moglibyśmy ściągnąć, są bardzo drodzy. Jest taka możliwość, że nie będzie więcej wzmocnień - oświadczył szkoleniowiec Barcy.

Reklama

- Nasz klub jest bogaty, ale nie tak bardzo, jak inne - stwierdził Guardiola. Trener nie załamuje jednak rąk i zapewnia, że nawet jeśli kształt jego drużyny aż do rozpoczęcia sezonu się nie zmieni, nic wielkiego się nie stanie. - Nie skarżyłem się w zeszłym sezonie, w tym również nie zamierzam - mówi. Szkoleniowiec zdaje sobie doskonale sprawę, że trzon jego drużyny tworzą już teraz zawodnicy najwyższej klasy. - Mam 17-18 bardzo dobrych piłkarzy, a do tego niezwykle utalentowanych wychowanków w drużynach młodzieżowych - podkreśla.

Guardiola stoi na stanowisku, że nie ma sensu jedynie uzupełniać kadry, jeśli nie można jej wydatnie wzmocnić. Pytany o ukraińskiego obrońcę Dmytro Czygrynskija, szkoleniowiec oświadczył: - Istnieją też inne opcje, ale trudno będzie te plany zrealizować.

W tym okienku transferowym Barcelonie udało się pozyskać gwiazdorów Interu, Zlatana Ibrahimovica i Maxwella Andrade.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkoleniowiec | Pep Guardiola

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama