Korzeniowski o Sudole: Rewelacja!

"Sudoł wykazał wielką dojrzałość" - ocenił czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski, po tym jak zawodnik AZS AWF Kraków zajął czwarte miejsce w 12. lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Berlinie. Dystans 50 km pokonał w 3:42.34, poprawiając o 3 minuty i 13 sekund rekord życiowy.

- Rewelacja! - krzyknął na mecie trzykrotny mistrz świata. Po chwili dodał: - Grzesiek wykazał się wielką dojrzałością. Ma niespełna 31 lat, więc perspektywa na Londyn wygląda bardzo dobrze. Korzeniowski niezwykle emocjonalnie przeżywał rywalizację chodziarzy. Przez cały czas podpowiadał i wspierał Sudoła.

Reklama

- Emocje były ogromne. Staram się oglądać zawody na zimno, ale z tego i tak nic nie wychodzi. Jestem cały czas jakoś w środku tej stawki, znam tych ludzi, z nimi startowałem i nie mogę podchodzić do tego spokojnie - powiedział Korzeniowski. Nie ukrywa, że Sudoła traktuje jak młodszego brata, zwłaszcza, że są z tego samego regionu Polski.

Dla Sudoła, siódmego w ateńskich igrzyskach i dziewiątego w pekińskich, czwarta lokata na trasie chodu wokół Bramy Brandemburskiej jest największym osiągnięciem w karierze. Zawodnik krakowskiego AZS trenuje od pewnego czasu z byłym mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim Rosjaninem Ilią Markowem.

- Rosyjska szkoła połączona z polską daje takie efekty. Przed nimi lata pracy. Liczę na to, że ten sukces będzie takim impulsem i nikt nie będzie już mówił, że po Korzeniowskim nic nie ma. Nie! Chód nadal jest i udowodnił to Grzesiek - powiedział szef redakcji sportowej TVP.

Korzeniowski, przed rywalizacją obstawiał, że Sudoł może znaleźć się na piątej pozycji. - Potem dochodzi jeszcze nadzieja, że może coś się stanie, ktoś się wycofa. To są jednak wtedy medale dane od Pana Boga, a w tym momencie Grzesiu sam sobie wywalczył czwarte miejsce i poprawił rekord życiowy. Czego więcej chcieć?

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | rekord | Sudoł | AZS AWF Kraków | Korzeniowski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama