Kraków przygotowuje się do meczu

Około 900 policjantów będzie pracować w Krakowie w związku ze środowym meczem Polska - USA - poinformowała Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Policja - a także Urząd Miasta Krakowa - zaapelowały, aby kibice udający się na środowe towarzyskie spotkanie piłkarskie Polska - USA, który odbędzie się na stadionie Wisły, samochodami czy też autokarami mieli za przednią szybą pojazdu białą kartkę z napisem "Polska - USA" celem bezproblemowego kierowania przez funkcjonariuszy policji drogowej w rejon miejsc parkingowych.

Reklama

Miejsca parkingowe dla przybywających spoza Krakowa autokarów z kibicami wyznaczone zostały na al. 3 Maja. Z kolei miejsca parkingowe dla samochodów osobowych zostały przygotowane na ul. Reymonta 22 oraz przy stadionie Cracovii (wjazd od ul. Kałuży).

W dniu meczu (26 marca) obowiązywał będzie zakaz parkowania pojazdów na al. 3 Maja (za wyjątkiem autokarów przywożących kibiców na mecz), zaś od godz 16 planowane jest zamknięcie tej alei. Ze względów bezpieczeństwa w środę Park Jordana - znajdujący się bardzo blisko stadionu - zostanie zamknięty o godz. 19.

Biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa poinformowało z kolei, że dla zapewnienia sprawnego dotarcia na obiekt "Białej Gwiazdy" przed meczem (w godz. 16.00 - 20.30) oraz po jego zakończeniu (od ok. godz. 22.30) będzie po Krakowie kursować specjalna linia tramwajowa o numerze 0 na trasie: Dworzec Towarowy - Dworzec Główny - Cichy Kącik (rejon stadionu).

W kasach Wisły nie ma już biletów na mecz Polska - USA. Rozeszły się już w środę przez kilka godzin sprzedaży - poinformowało biuro prasowe krakowskiego klubu. W kasach przygotowano 6 tys. biletów. Kibice mogli kupować je od godz. 11 w środę, zaś pierwsi chętni ustawili się pod kasami już koło godz. 7.

Resztę wejściówek na ten mecz rozprowadzano w inny sposób (np. przez internet). Wszystko wskazuje na to, że spotkanie obejrzy komplet widzów (nieco ponad 20 tys.).

W związku z meczem Polska - USA dziennikarze będą mogli pracować w specjalnie przygotowanym dla nich budynku medialnym na stadionie Wisły. Jego oficjalnie otwarcie miało miejsce pod koniec lutego ale z różnych względów nie był przez Wisłę używany.

Budynek ten ma kształt cylindryczny, o średnicy 22 m i wysokości 14 m. Został umiejscowiony w rogu stadionu. Obiekt jest podzielony na dwie kondygnacje. Na parterze jest tzw. strefa mieszana wraz z kawiarnią, zaś na pierwszym piętrze znajduje się sala wielofunkcyjna przeznaczona głównie na potrzeby konferencji prasowych.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | USA | mecz | kibice | Polska - USA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje