Krzysztof Pilarz piłkarzem Korony

Krzysztof Pilarz jest pierwszym zawodnikiem, który wzmocnił Koronę przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Bramkarz podpisał z kieleckim klubem 2,5-letni kontrakt.

Pilarz urodził się 9 listopada 1980 roku w Nowym Dworze Gdańskim. Jest wychowankiem miejscowych Żuław. Występował również w Jeziorku Iława, Lechii/Polonii Gdańsk, RKS Radomsko, Pogoni Szczecin, GKS-ie Bełchatów, Odrze Wodzisław Śląski. Od 2008 roku był zawodnikiem chorzowskiego Ruchu.

Reklama

- Przede mną bardzo ciężkie zadanie, ale po to się rywalizuje, żeby być numerem jeden - powiedział Pilarz, który jest pierwszym zawodnikiem, który wzmocnił żółto-czerwonych przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Z końcem roku kontrakt golkipera w Ruchu Chorzów dobiegał końca i Pilarz zdecydował się związać umową z Koroną Kielce. Krzysztof miał także wiele propozycji z innych klubów, co skłoniło go zatem do wyboru Korony? - Tak naprawdę długo nie trzeba było się zastanawiać. Wystarczy spojrzeć na stadion i pozycję Korony w tabeli. Ten zespół chce grać o najwyższe cele. Nie bez znaczenia jest fakt, że trener Sasal był bardzo zdecydowany, aby sprowadzić mnie do Kielc. Same superlatywy na temat klubu mówił mi także Andrzej Niedzielan, z którym znam się z Ruchu Chorzów - powiedział Krzysztof.

Pilarz rywalizował na Arenie Kielc w barwach zespołu z Chorzowa, a wcześniej w Odrze Wodzisław. Jak wspomina te występy? - Atmosfera na trybunach zawsze była bardzo dobra, ale nie mogę tych meczów wspominać za dobrze, bo nie udało mi się w Kielcach wygrać. Mam nadzieję, że teraz w barwach Korony tych zwycięstw będzie jak najwięcej - odpowiada.

www.korona-kielce.pl
Dowiedz się więcej na temat: pilkarze | Krzysztof Pilarz | Ekstraklasa | Korona Kielce

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama