Kuziemski przegrał walkę o mistrzostwo świata WBO

Aleksy Kuziemski przegrał w sobotę w Budapeszcie walkę z Niemcem Juergenem Braehmerem o tymczasowe (interim) mistrzostwo świata organizacji WBO w bokserskiej wadze półciężkiej. Sekundant Polaka poddał go w 11. rundzie, po czwartym nokdaunie

Braehmer wywalczył prawo rywalizowania o właściwy tytuł WBO z Węgrem Zsoltem Erdeiem. Cała trójka pięściarzy reprezentuje barwy grupy Universum z Hamburga. W przeszłości przez kilka lat pas tej federacji w kategorii półciężkiej należał do Dariusza Michalczewskiego.

Reklama

32-letni Kuziemski, wychowanek Astorii Bydgoszcz, po 17 zwycięstwach z rzędu, poniósł pierwszą porażkę w zawodowej karierze. Rok młodszy Braehmer legitymuje się rekordem 34-2.

Na początku Polak dyktował warunki w walce z Niemcem. Kilka razy trafił rywala prawym prostym, raz lewym sierpowym i wydawało się, że pojedynek uda się wygrać.

Jednak w końcówce drugiej rundy Polak po silnej kontrze po raz pierwszy został posłany na deski. W trzeciej po raz drugi silnie trafiony Kuziemski był liczony. W piątej rundzie Kuziemski ponownie uzyskał przewagę, ale jej do końca nie wykorzystał.

W dziesiątej rundzie obaj rywale poszli na wymianę ciosów, Brahmer zwiększył tempo. W trzydzieści sekund po rozpoczęciu jedenastego starcia rywal zaatakował Polaka, posłał go ponownie na deski. Kuziemski wstał, ale jego sekundant zdecydował się rzucić na ring ręcznik.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje