Lance Armstrong rezygnuje z triathlonu

Siedmiokrotny zwycięzca Tour de France Amerykanin Lance Armstrong odwołał swój start w zawodach triathlonowych, zaplanowanych na 29 stycznia w nowozelandzkiej miejscowości Rotorua.

Organizatorzy poinformowali, że Teksańczyk wróci do USA bezpośrednio po zakończeniu wyścigu kolarskiego Tour Down Under w Australii, który odbędzie się w dniach 16-23 stycznia.

Reklama

Już wcześniej Armstrong zapowiedział, że będzie to jego ostatni wyścig kolarski poza granicami Stanów Zjednoczonych. Nie wykluczał, że karierę będzie kontynuować w triathlonie, od którego rozpoczynał przygodę ze sportem.

Armstrong w rozmowie telefonicznej z agencją Associated Press wyjaśnił, że do rezygnacji ze startu w triathlonie (jazda na rowerze, pływanie i bieg) zmusiło go bolące kolano i że być może konieczna będzie operacja chrząstki stawowej. Dodał jednak, że uraz nie jest na tyle groźny, by musiał odwołać start w Tour Down Under.

Z triathlonisty na kolarza przekwalifikował Armstronga pod koniec lat osiemdziesiątych znany polski trener Eddy Borysewicz, podpisując z nim pierwszy zawodowy kontrakt wartości... 10 tys. dolarów.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: tour de france | lance armstrong

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje