Lara Gut zawieszona za krytykowanie trenera

Dwukrotna wicemistrzyni świata w narciarstwie alpejskim, 19-letnia Szwajcarka Lara Gut nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata, które w dniach 28-29 grudnia odbędą się w Semmering. To kara nałożona przez rodzimą federację za krytykowanie trenera Mauro Piniego.

"Nie akceptujemy publicznej krytyki, zwłaszcza w mediach, pod adresem głównych szkoleniowców. Poza tym zignorowała ustne ostrzeżenia dotyczące obowiązku noszenia oficjalnego stroju reprezentacji" - powiedział dyrektor sportowy szwajcarskiej federacji Dirk Biesel.

Reklama

Srebrna medalistka ubiegłorocznych MŚ we francuskim Val d'Isere w zjeździe i superkombinacji skrytykowała Piniego, wcześniej pełniącego obowiązki jej osobistego szkoleniowca, na łamach dziennika "Sonntagsblick". W ten sposób odniosła się do jego zarzutów, że na co dzień trenuje poza kadrą, z własnym sztabem, w którym znajduje się jej ojciec Pauli.

Gut została na krótko zawieszona, co oznacza, że nie wystąpi w slalomie gigancie i slalomie, które pod koniec roku zaplanowane są w austriackim Semmering.

Z powodu kontuzji prawego biodra szwajcarska alpejka nie pojawiła się na trasach igrzysk olimpijskich w Vancouver. W obecnym sezonie jej najlepszym miejscem jest 13. w listopadowym gigancie w amerykańskim Aspen.

W najbliższy weekend Gut będzie rywalizowała w PŚ w Val d'Isere w supergigancie, zjeździe i superkombinacji.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje