Laurent Koscielny pójdzie w ślady Obraniaka?

Laurent Koscielny - zapamiętajcie to nazwisko. Piłkarz FC Lorient jest kolejnym Francuzem o polskich korzeniach, który marzy o grze w reprezentacji Polski. 24-letni obrońca przyznaje otwarcie: "Gdyby ktoś spytał mnie, czy chcę grać dla Polski, odparłbym: tak!".

Koscielny urodził się w Tulle, 10 września 1985 roku. Mierzy 186 centymetrów, waży 76 kilogramów. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Guingamp. Po trzech latach i 40 meczach przeniósł się jednak do drugoligowego Tours FC. Był to dobry wybór młodego obrońcy. Tam w ciągu dwóch lat rozegrał 34 mecze, w których strzelił 5 goli. Dobra postawa (został wybrany do jedenastki sezonu Ligue 2) zaowocowała lawiną transferowych ofert. Chciały go między innymi PSG i Olympique Marsylia, ale on wybrał Lorient. Przeniósł się tam tego lata za 1,6 mln euro.

Reklama

Debiut w nowej drużynie miał udany, bo pokonał ekipę prowadzoną przez samego Ludovica Obraniaka. Lorient wygrało bowiem na wyjeździe z Lille 2:1. Koscielny grał przez cały mecz na pozycji środkowego obrońcy.

Laurent w rozmowie z "Super Expressem" opowiada o swoich polskich korzeniach.

"Mój pradziadek wiele lat temu przeniósł się z Polski do Francji i osiedlił w okolicach Valenciennes. Przyjechał tu z prababcią, również Polką. Niestety pradziadka nie zdążyłem poznać, bo zmarł w tym roku, w którym ja się urodziłem" - mówi gracz Lorient.

Jednocześnie zapewnia, że jest bardzo zainteresowany grą dla Polski. Słyszał o przypadku Obraniaka i też nie jest pewny, czy kiedykolwiek będzie w stanie przebić się do reprezentacji Francji.

Laurent Koscielny

Urodzony: 10 września 1985 r. w Tulle

Kariera: Guingamp, Tours FC, Lorient

Pozycja: środkowy obrońca

Sukcesy: w sezonie 2008/09 wybrany do najlepszej jedenastki Ligue 2. Transfer do Lorient za 1,6 mln euro

CZYTAJ TAKŻE:

Kołtoń: Trzech Francuzów zostanie Polakami

Dowiedz się więcej na temat: obrońca | ślady | Laurent Koscielny

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama