Legia apeluje: Wyrzućmy kiboli!

Z okazji zbliżającego się meczu rewanżowego III rundy eliminacji do Ligi Europejskiej z Broendby Kopenhaga zarząd Legii Warszawa wystosował apel do kibiców, aby wsparli klub w walce z chuliganami, którzy chcą doprowadzić do ekscesów, za które Legia ma być wyrzucona z europejskich rozgrywek.

Po incydentach, jakich się dopuścili pseudokibice Legii w wyjazdowym spotkaniu z Vetrą Wilno przed dwoma laty nad warszawskim klubem wisi widmo rocznego wykluczenia z europejskich rozgrywek. Kara została zawieszona na pięć lat, a więc każdy, najdrobniejszy nawet wybryk kibiców w meczu z Broendby może oznaczać odwieszenie tej kary.

Reklama

Zobacz film z zadymy w Wilnie:

Oto treść oświadczenia Legii Warszawa:

"Szanowni Kibice Legii Warszawa,

W związku z pojawiającymi się przed meczem z Broendby Kopenhaga informacjami o zamiarach podjęcia przez osoby, którym nie zależy na dobru Legii, działań zmierzających do wykluczenia Legii z europejskich pucharów, apelujemy o wspólne przeciwstawienie się takim zamiarom.

Prosimy o przekazywanie do Klubu na adres e-mail: kibice@legia.pl lub w każdy inny sposób wszelkich sygnałów mogących pomóc w zapobieżeniu takim działaniom.

Zapewniamy, iż Klub dołoży wszelkich starań by kibicowanie na meczu z Broendby i następnych spotkaniach rozgrywanych na stadionie przy ul. Łazienkowskiej nie było przez nikogo zakłócane, przebiegało w bezpiecznej atmosferze - tak byśmy wszyscy mogli się emocjonować jedynie wydarzeniami na boisku.

Na Wasz gorący doping i wsparcie bardzo liczą piłkarze. Pomóżmy drużynie w awansie do kolejnej rundy Ligi Europejskiej.

Prosimy także wszystkich kibiców obecnych na stadionie by w odpowiedni sposób zachowywali się w przypadku podejmowania interwencji przez służby ochrony lub policję. Każde utrudnianie wykonywania zadań przez te służby będzie traktowane jak łamanie Regulaminu Stadionowego i Regulaminu Imprezy Masowej."

KP Legia Warszawa

Czytaj także:

UEFA wszczęła postępowanie wobec Legii za mecz w Kopenhadze! KLIKNIJ!

Rzecznik Legii: Za Gruzję dostaniemy karę finansową, a za Kopenhagę na pewno UEFA nas nie wyrzuci KLIKNIJ!

Wołowski: Kibol, bezkarny wróg publiczny! KLIKNIJ!

Kibole Legii bili się w parku! KLIKNIJ!

Skandal kiboli Legii! KLIKNIJ!

Podyskutuj na forum o wojnie Legii z kibcami!

Najlepsza relacja internetowa z meczu LEGIA - Broendby tylko w INTERIA.PL!

Dowiedz się więcej na temat: broendby kopenhaga | klub | forum | Kopenhaga | UEFA | Legia Warszawa | Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje