Lekkoatletyczne MŚ: Bednarek w finale konkursu skoku wzwyż

Żaneta Glanc (AZS Poznań) w rzucie dyskiem i Sylwester Bednarek (RKS Łódź) w skoku wzwyż wystąpią w piątek w finałach lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie. W czwartek w półfinale biegu na 110 m przez płotki wystartuje Artur Noga (KS Warszawianka).

W środowych kwalifikacjach dyskobolek o awans do finału walczyły trzy Polki. Szczęśliwie zakończyły się one tylko dla Glanc, która osiągnęła odległość 62,43. Jej koleżanki, mające lepsze od niej rekordy życiowe, nie zdołały się nawet zbliżyć do nich. Wioletta Potępa (WKS Śląsk Wrocław) uzyskała wynik 59,54, a Joanna Wiśniewska (WKS Gwardia Warszawa) 58,85.

Reklama

Potępa nie wiedziała, dlaczego tak słabo wypadła. "Nie wiem, co się stało, bo fizycznie jestem przygotowana. Na treningach rzucałam dość daleko. Może po ostatnich dwóch latach, kiedy kontuzje uniemożliwiały mi normalne starty, chciałam za bardzo udowodnić wszystkim, że umiem rzucać w najważniejszych imprezach".

Z kolei Glanc dziwiła się, że omija ją stres i jest dziwnie spokojna. "W ogóle się nie denerwuję" - mówiła po kwalifikacjach.

Bednarek, wicemistrz świata juniorów 2008, tegoroczny młodzieżowy mistrz Europy, pokonał wysokość 2,27. Natomiast Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin) zaliczył 2,20 i nie awansował do finału.

Tytułu nie obroni Donald Thomas. Reprezentant Bahamów, który dwa lata temu w Osace skoczył po złoty medal wynikiem 2,35, w środę w Berlinie miał kłopoty z wysokością 2,27. Uporał się z nią w drugiej próbie, a Bednarek w pierwszej, dzięki czemu to podopieczny trenera Lecha Krakowiaka mógł się cieszyć z awansu.

Skład finału skoku wzwyż mężczyzn i wyniki kwalifikacji:

Kyriakos Ioannou (Cypr) 2,30
Linus Thoernblad (Szwecja)  2,30
Kabelo Kgosiemang (Botswana) 2,30
Raul Spank (Niemcy)     2,30
Andra Manson (USA)      2,30
Jarosław Rybakow (Rosja)   2,30 
Iwan Uchow (Rosja)      2,30
Mickael Hanany (Francja)   2,30
Giullo Ciotti (Włochy)    2,27
Keith Moffatt (USA)     2,27
Martijn Nuyens (Holandia)  2,27
Sylwester Bednarek (Polska) 2,27
Jaroslav Baba (Czechy)    2,27
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Glanc | Żaneta Glanc | Sylwester | sylwester bednarek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje