Liga NFL: Janikowski bez trenera

Władze klubu ligi futbolu amerykańskiego NFL Oakland Raiders rozstały się z trenerem Tomem Cable'em. Drużyna z Kalifornii, w której występuje Sebastian Janikowski, po raz ósmy z rzędu nie zakwalifikowała się do fazy play off.

46-letni Cable samodzielnie prowadził Raiders od października 2008 roku. Jego podopieczni triumfowali w 17 z 44 spotkań. Wcześniej był szkoleniowcem formacji ofensywnej tego zespołu. We wtorek otrzymał informację, że kontrakt nie zostanie przedłużony.

Reklama

W obecnym sezonie Janikowski z kolegami wygrali osiem meczów i tyle samo przegrali. To ich najlepszy bilans gier od 2002 roku (w finale ligi ulegli wówczas Tampa Bay Buccanners 21:48), ale nie wystarczył do awansu do grona 12 klubów rywalizujących o Super Bowl - najcenniejsze trofeum w futbolu amerykańskim.

32-letni Polak występuje w Oakland Raiders od 2000 roku na pozycji kopacza (kicker). W rozgrywkach 2010/2011 zdobył 142 pkt. Łącznie Janikowski ma na koncie 1145 pkt w NFL - uzyskał 786 z tzw. field goal (za 3 pkt) i 359 razy skutecznie podwyższał (za 1 pkt).

Dowiedz się więcej na temat: Sebastian Janikowski | NFL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje