Ligue 1: Auxerre wywiozło punkt z Lyonu

W posiadaniu piłki 61 do 39 procent, ale w bramkach 1-1. Taki wynik padł w meczu ligi francuskiej pomiędzy Olympique Lyon, a AJ Auxerre. W barwach drużyny gości nie grał kontuzjowany Ireneusz Jeleń, pełne 90 minut zaliczył za to Dariusz Dudka.

Auxerre dobrze broniło się aż do 45 minuty, ale tuż przed przerwą straciło gola. Z rzutu wolnego uderzał Michel Bastos, piłkę odbitą przez któregoś z zawodników w murze sparował do boku Oliver Sorin. Wprost pod nogi Kima Kallstroma. Szwed z ostrego kąta kopnął ją w pole bramkowe, gdzie Jean Pascal Mignot niefortunnie interweniując skierował ją do siatki. "To była jedna z najgorszych pierwszych połów w mojej karierze. Popełniałem błędy, strzeliłem samobójczego gola" - przyznał po meczu Mignot. Po tym golu sędzia nie wznawiał już gry i zakończył pierwszą połowę.

Reklama

Goście wyszli z szatni niezwykle zmotywowani i tuż po przerwie doprowadzili do wyrównania! Quercia dostał prostopadłe podanie, minął Hugo Llorisa i strzelił do pustej bramki. Należy jednak dodać, że strzelec w momencie podania znajdował się na minimalnym spalonym, czego nie zauważył ani liniowy, ani główny arbiter.

W drugiej połowie przeważał Lyon, lecz nie potrafił przewagi zamienić na gole. Na dodatek mało brakło, a przegrałby spotkanie w doliczonym czasie gry. Groźną kontrę gości zastopował jednak Hugo Lloris, który popisał się brawurową obroną.

Olympique Lyon - AJ Auxerre 1-1 - pełny raport meczowy

Zobacz wszystkie wyniki, strzelców goli z 19. kolejki Ligue 1 oraz tabelę

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama