LM siatkarek: Dinamo Bukareszt - Aluprof Bielsko-Biała 1:3

Dinamo Romprest Bukareszt uległo w środę na własnym parkiecie Aluprofowi Bielsko-Biała 1:3 w piątym meczu grupy E Ligi Mistrzyń.

Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała były faworytem piątego spotkania grupowego Ligi Mistrzyń i nie zawiodły swoich kibiców, choć trzeci set mógł przyprawić ich o ból głowy. Bielszczanki pokonały Dinamo Bukareszt w 100 minut.

Reklama

W pierwszym secie Aluprof dał zawodniczkom Dinama Bukareszt lekcję siatkówki. Mistrzynie Polski całkowicie panowały na parkiecie. Ataki Alidy Marcovici czy Jovany Vesovic rozbijały się o blok z udziałem Joanny Studziennej. Rumunki nie radziły sobie w obronie, a także z zagrywką bielszczanek oraz atakami Joanny Frąckowiak i Natalii Bamber. Wystąpiły zresztą bez nominalnej libero.

Druga partia potoczyła się jeszcze szybciej. Polskie siatkarki szybko uzyskały wysokie prowadzenie 12:5 i 13:6. Rumunki źle przyjmowały zagrywkę. Całkowicie gubiły się też przy atakach z obiegnięcia Studziennej. W końcówce bielszczanki pozwoliły na nieco więcej rywalkom, co wykorzystały Ana Maria Hincu i Jovana Vesovic, zbliżając się do BKS na 3 punkty (17:20 i 20:23). Aluprof nie był jednak w zasięgu Rumunek. Natalia Bamber zakończyła seta, wygranego 25:21.

W trzeciej partii gospodynie zagrały znacznie lepiej w obronie. Aluprof najwyraźniej spoczął na laurach, nie kończył ataków, szwankował blok, pojawiły się fatalne błędy w obronie. W konsekwencji Dinamo "urwało" seta, wygrywając 27:25.

Czwarty set Aluprof rozpoczął dość bojaźliwie. Zagrywek Jovany Vesovic nie potrafiła odebrać Karolina Ciaszkiewicz. Na szczęście zespół poderwała Natalia Bamber dwoma kolejnymi atakami z prawego skrzydła. W ciągu kilku minut ze stanu 3:1 dla Dinama zrobiło się 11:4 dla Aluprofu.

W końcówce Dinamo zbliżyło się na trzy punkty, ale Rumunki nie ustrzegły się prostych błędów (m.in. zepsute zagrywki). Aluprof wygrał czwartego seta 25:19 i cały mecz 3:1.

- - - - - - - - -

Dinamo Romprest Bukareszt - Aluprof Bielsko-Biała 1:3

Wyniki kolejnych setów: 16:25, 21:25, 27:25, 19:25

Dinamo: Lucia Hatinova, Ana Maria Hincu, Alida Marcovici, Daniela Minca, Jovana Vesovic, Irina Radu - Anca Lica, Radostina Chitigoi.

Aluprof: Jolanta Studzienna, Karolina Ciaszkiewicz, Joanna Frąckowiak, Berenika Okuniewska, Katarzyna Skorupa, Natalia Bamber, Agata Sawicka (libero) - Magdalena Matusiak, Magdalena Pytel, Gabriela Wojtowicz, Anna Kaczmar.

6 stycznia, czwartek

Scavolini Pesaro - Rabita Baku (godz. 18.00)

-

Tabela:

M Z P sety pkt

1. Rabita Baku 4 3 1 11-4 10

2. Scavolini Pesaro 4 3 1 10-5 8

3. Aluprof Bielsko-Biała 5 3 2 11-11 8

4. Dinamo Romprest Bukareszt 5 0 5 3-15 1

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Aluprof Bielsko-Biała | Bielsko Biała

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama