Maciej Bykowski chce pomóc ŁKS w awansie

W środę nowym piłkarzem ŁKS-u został Maciej Bykowski, który podpisał półtoraroczny kontrakt. To drugie (po Patryku Kubickim z Dolcanu Ząbki) tej zimy wzmocnienie lidera pierwszej ligi.

Bykowski to wynalazek Tomasza Wieszczyckiego, doradcy rady nadzorczej łódzkiego klubu. Namawiał go od pół roku, gdy grał jeszcze w Polonii Bytom. Przekonał go dopiero teraz, gdy rozwiązał umowę z byłym pracodawcą.

Reklama

- Znam Maćka od dawna nie tylko jako zawodnika, ale i również jako człowieka. Pomoże nam nie tylko pod kątem sportowym, ale i również mentalnym. Potrzebujemy kogoś, kto postawi kropkę nad "i", a Maciek to postać, która zagwarantuje nam sukces - zapewnia Wieszczycki, który razem z Bykowskim grał w Polonii Warszawa. - Poprowadziliśmy wówczas zespół do mistrzostwa Polski - wspomina "Wieszczu".

Bykowski, były piłkarz m.in. OFI Kreta czy Panathinaikosu Ateny, ostatnio występował w Bytomiu. Przez rok rozegrał 21 spotkań i... nie zdobył żadnej bramki. Nic więc dziwnego, że Polonia się go pozbyła. - Gdy teraz pojawiła się oferta z Łodzi, nie zastanawiałem się ani chwili. Chcę pomóc ŁKS-owi w awansie do ekstraklasy - zapewnia piłkarz.

Jak twierdzą w klubie, to nie koniec transferów. - Chcemy, żeby trafił do nas jeszcze jeden zawodnik. Pracujemy nad tym - zdradza Wieszczycki.

Dowiedz się więcej na temat: ŁKS

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje