Majewski: Harting królem Berlina

"Robert Harting jest królem Berlina, ale Piotrek wykonał 150 procent normy" - ocenił Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) konkurs rzutu dyskiem 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie, gdzie Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) sięgnął po srebrny medal

Mistrz olimpijski i wicemistrz świata w pchnięciu kulą prywatnie jest przyjacielem Małachowskiego. Wspierają się, pomagają sobie nawzajem i trzymają za siebie kciuki. Dlatego Majewski nie mógł sobie wyobrazić, by mogło go zabraknąć na trybunach Stadionu Olimpijskiego. Rywalizacją denerwował się bardziej, niż Małachowski. Krzyczał do tego stopnia, że ochrypł, a potem wyskoczył z radości.

Reklama

"To jest super sprawa. Piękny konkurs. Szczęście było tak blisko. Cóż, to Robert Harting jest królem Berlina, to on tu zwyciężył, ale nie zapominajmy, że Piotrek jest wicemistrzem świata" - powiedział.

Zawodnik wrocławskiego Śląska w czasie konkursu rzutu dyskiem dwukrotnie poprawiał rekord Polski - w pierwszej próbie o dwa centymetry rezultatem 68,77, a w piątej osiągnął odległość 69,15. W ostatniej kolejce wyprzedził go Harting, który posłał dysk na odległość 69,43.

"Harting był dzisiaj lepszy, ale Piotrek chyba nie mógł zrobić więcej. On wykonał 150 procent normy, pobił dwa razy rekord Polski i spisał się po prostu doskonale. Naprawdę niewiele zabrakło do szczęścia, ale tak bywa w sporcie" - ocenił Majewski i dodał, że "Piotrek pokazał jakie ma niesamowite możliwości".

To jest czwarte srebro dla reprezentacji Polski w stolicy Niemiec. Po trzy sięgnęli miotacze: Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) w rzucie młotem, Majewski w pchnięciu kulą i Małachowski w rzucie dyskiem.

"Teraz czekam na srebrno w oszczepie, albo Adriana Markowskiego, albo Igora Janika" - uśmiechał się Majewski, który z sukcesu Małachowskiego cieszył się jak ze swojego.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: konkurs | procent | robert | małachowski | Tomasz Majewski | azs awf warszawa | majewski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje