Majewski przejmie kadrę po Beenhakkerze

Najprawdopodobniej to Stefan Majewski zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski - donosi "Dziennik". Według gazety właśnie taką decyzję podjęli już szefowie PZPN.

Do zmiany na stanowisku selekcjonera kadry dojdzie, jeśli Leo Beenhakkerowi nie uda się awansować do finałów mistrzostw świata, które w przyszłym roku rozegrane zostaną w RPA.

Reklama

Stefan Majewski jest byłym reprezentantem Polski. W 1982 roku zdobył z nią brązowy medal mistrzostw świata. Ukończył Wyższą Szkołę Sportową w Kolonii. Jako trener największe sukcesy odnosił w Amice Wronki. W latach 2002-2003 był drugim trenerem kadry. Ostatnio prowadził Cracovię. Najpierw zdobył z nią czwarte miejsce w ekstraklasie, później siódme, które dało "Pasom" pierwszą szansę na grę w europejskich pucharach w historii klubu, ale w minionym sezonie jego zespół grał koszmarnie i po fatalnej rundzie jesiennej zdecydował się odejść z klubu.

"Doktor" jest członkiem zarządu PZPN i trenerem sztucznie utworzonej reprezentacji U-23. Ma poparcie nie tylko prezesa PZPN Grzegorza Laty, ale także Antoniego Piechniczka i Jerzego Engela. Grzegorz Lato już wcześniej przyznał, że następcą Holendra na pewno będzie Polak.

Od dłuższego czasu mówiło się, że głównym faworytem w wyścigu o schedę po Beenhakkerze jest Franciszek Smuda. "Franz" jasno dawał do zrozumienia, że jest gotów przejąć kadrę, ale i tym razem nie będzie mu to dane. Według "Dziennika" został już o tym poinformowany i dlatego dzisiaj rozpocznie konkretne rozmowy z właścicielem Polonii Warszawa Józefem Wojciechowskim i jego najbliższym doradcą Michałem Listkiewiczem.

Czytaj także:

FRANCISZEK SMUDA PRZEJMIE POLONIĘ WARSZAWA? KLIKNIJ!

Dowiedz się więcej na temat: kadr | Franciszek Smuda | kadry | PZPN | stefan majewski | majewski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje