Małysz optymistą!

- Startuję po raz kolejny z takiej pozycji trudnej dla mnie. Wygrałem Letnią Grand Prix, więc oczekiwania są dużo większe. Skakałem bardzo dobrze dlatego jestem optymistą - powiedział Adam Małysz w rozmowie z Pawłem Sikorą z RMF FM.

Już w najbliższy piątek wieczornym konkursem w Kuusamo zainaugurowany zostanie kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Reklama

Pod wodzą trenera Heinza Kuttina i drugiego szkoleniowca kadry Łukasza Kruczka do Finlandii udali się Adam Małysz, Wojciech Skupień, Mateusz Rutkowski oraz Tomasz Pochwała, który zastąpił kontuzjowanego Roberta Mateję.

Zobacz sylwetki zawodników oraz trenerów polskiej kadry

- Powodem zmiany jest nie do końca wyleczona kontuzja kostki Roberta, której nabawił się podczas treningu w hali, jeszcze przed ostatnim zgrupowaniem w St. Moritz. Szkoda, że go zabraknie, bo był w dobrej formie. Jednak zdrowie jest najważniejsze. W kadrze był numerem dwa, za Adamem Małyszem - powiedział drugi trener polskiej kadry, Łukasz Kruczek.

Przeczytaj o najgroźniejszych konkurentach naszych reprezentantów

W ubiegłym sezonie rywalizację o "Kryształową Kulę" rozpoczęto również na obiekcie w Kuusamo i był to udany początek dla polskich fanów skoków. W inauguracyjnym konkursie Małysz zajął drugą lokatę, ulegając tylko reprezentantowi gospodarzy Mattiemu Hautamaekiemu.

Zobacz kalendarz PŚ w sezonie 2004/2005

Później było już jednak znacznie gorzej, ale to nie żądza rewanżu motywuje naszego najlepszego skoczka do lepszych występów w nadchodzących miesiącach. - Ani do głowy mi to nie przyszło, że mam się odegrać - powiedział Małysz w rozmowie z RMF FM. - Na pewno chcę startować dobrze, chcę konkurować z najlepszymi i tak mam cel na ten sezon.

Posłuchaj wypowiedzi Adama Małysza

INTERIA.PL/RMF/PAP
Dowiedz się więcej na temat: RMF FM | RMF | Adam Małysz | kadry | Kuusamo

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje