Marek Saganowski blisko walijskiego Swansea City

Marek Saganowski być może podpisze kontrakt z klubem angielskiej Championship (zaplecze ekstraklasy) - Swansea City. Jest przesądzone, że piłkarz reprezentacji Polski odejdzie z występującego na trzecim szczeblu rozgrywkowym Southampton. Wcześniej pojawiały się informacje, że do Swansea City może trafić również Grzegorz Rasiak.

"Trener Paolo Sousa powiedział, że nie będzie robił gwałtownych zakupów, ale po uzyskaniu przez Marka zielonego światła z Southampton być może tylko godziny dzielą go od potwierdzenia do gry w Swansea - powiedział Daniel Purzycki, który pracuje z młodzieżą w tym walijskim klubie.

Reklama

- O Saganowskim już wcześniej rozmawiałem z poprzednim szkoleniowcem Swansea Roberto Martinezem i jego asystentem Grahamem Jonesem. Ale ich w klubie już nie ma. Polski napastnik świetnie się zaprezentował w wiosennym spotkaniu przeciwko Swansea, kiedy strzelił dwie bramki. We wtorek, 18 sierpnia, jest mecz z Reading, który pokaże, w którym miejscu jest nasza drużyna" - dodał.

Zespół Swansea rozpoczął nowy sezon od dwóch porażek, a w tabeli drugiej ligi zajmuje ostatnie, 24. miejsce. "Porażki z Leicester i Middlesborough trochę wszystkich zszokowały, jednak to początek sezonu, a nie wolno zapominać iż odeszło dwóch kluczowych zawodników, a trzech podstawowych pomocników jest kontuzjowanych" - stwierdził Purzycki, który w Polsce grał m.in. w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Stali Stalowa Wola.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: southampton | Saganowski | city | Swansea City

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje