MLS: Nowak graczem meczu, falstart Krakowiaka

Piotr Nowak został uznany graczem meczu, w spotkaniu Chicago Fire - Metrostars New York/New Jersey w zawodowej lidze MLS. Były rozgrywający reprezentacji Polski, zbiera bardzo dobre notowania za oceanem.

W spotkaniach ostatniej kolejki w barwach nowego klubu zadebiutował inny Polak Wojtek Krakowiak, który jednak musi zgrać się z kolegami z drużyny Tampa Bay, aby pokazać swoje piłkarskie umiejętności.

Chicago Fire - Metrostars New York/New Jersey 3-1 (3-0)

Bramki dla Fire: Hayes (2), Marsch (19), Kovalenko (38), dla Metrostars : Walsh (83)

Już w drugiej minucie Piotr Nowak jak za dawnych lat popisał się pięknym rajdem przez pół boiska, po czym podał do środka, piłka odbiła się jeszcze od któregoś z obrońców , w końcu plasowanym strzalem Hayes zdobył pierwszego gola dla Fire. Kwadrans później było już 2-0, po zagraniu Daniva, Jesse Marsch mocno strzelił piłka jeszcze po drodze odbiła się od obrońcy myląc bramkarza. Zdecydowana przewaga gospodarzy dała efekt w postaci trzeciego gola, w 38. minucie po zagraniu Marscha ,Dema Kowalenko z około 10 metrów pokonał bramkarza Metrostars.

Goście w drugiej połowie probowali zmienić wynik, raz nawet strzelili gola, w telewizyjnej powtórce widać było wyraźnie, że piłka przekroczyła obwodem linię bramkową, sędzia był jednak innego zdania.

Wreszcie w 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Hernandeza, Billy Walsh zdobył z bliska gola dla Nowojorczyków.

Chwilę później Walsh ponownie pokonał golkipera Chicago Thorntona, sędziowie uznali jednak, że był na spalonym. Na ostatnie 15 minut wszedł owacyjnie witany Christo Stoiczkow , jednak jego pojawienie się na boisku niewiele wniosło. Graczem meczu uznano bardzo aktywnego Piotra Nowaka.

Kansas City Wizards - Tampa Bay Mutiny 3-0 (2-0)

Bramki: Gomez (11), Brown (16), McKeon (70)

O przebiegu spotkania zadecydowało pięć minut, kiedy to gospodarze strzelili dwie bramki, później grając dobrze w obronie kontrolowali poczynania rywali.

Debiutu w barwach Tampa Bay Mutiny, Wojtek Krakowiak nie będzie miło wspominał. Wyprawa jego zespołu do aktualnego mistrza ligi MLS skończyła się sromotną porażką Mutiny. Wojtek po raz pierwszy wystąpił w bardzo przemeblowanej drużynie z Tampa Bay, wszedł już w 15. minucie. W ubiegłym tygodniu wskutek roszad transferowych z drużyny Mutiny odeszło czterech graczy w tym weteran Carlos Valderrama, zastępcy najwyraźniej potrzebują nieco ogrania. Krakowiak miał bardzo mało czasu na zapoznanie się z otoczeniem, dołączył on bowiem do ekipy dopiero w piątek.

D.C. United - Colorado Rapids 1-1 (0-1)

Bramki D.C. : Conteh (58), a dla Colorado : Baba (41)

Goście objeli prowadzenie po dośrodkowaniu Valderramy, który jeszcze w czwartek był zawodnikiem Tampy , w zamieszaniu Imad Baba strzelił miedzy obrońcami co dało gościom prowadzenie.

Kwadrans po przerwie po akcji Etcheverry, Conteh wyrównał.

Dallas Burn - Los Angeles Galaxy 0-0

W pierwszej połowie tylko znakomitej postawie bramkarza Hartmana, faworyzowani gracze Galaxy utrzymali czyste konto. Piłkarze Burn łatwo przedostawali się przed pole karne rywali, oddali mnóstwo strzałów, które albo bronił Hartman albo blokowali obrońcy. Mimo dogrywki widzowie nie doczekali się goli.

Miami Fusion - Columbus Crew 4-3 (3-1)

Bramki Miami :Preki (29), Rooney (36), Serna (42), Pineda (49), dla Columbus : Washington (28), Buddle (55) , Maisonneuve (89)

Po raz pierwszy piłkarze zagrali na stadionie Orange Bowl w Miami. Prawie 15000 widzów zobaczyło dobry mecz, aż 7 bramek oraz co najważniejsze zwycięstwo gospodarzy. Pod nieobecność Roberta Warzychy , drużyna Columbus nie może ?zaskoczyć?, nic więc dziwnego ze uległa ona aktualnemu liderowi rozgrywek 3-4. Bohaterem spotkania był 38- letni Jugosłowianin Preki, sam strzelił pierwszego gola a trzy następne dla Miami padły po jego zagraniach.

New England Revolution - San Jose Earthquakes

Mecz przełożony z powodu ulewy, po której boisko nie nadawało się do gry.

Chris Reiko, USA

Dowiedz się więcej na temat: Jersey | krakowiak | piłka | chicago fire | New Jersey | miami | Chicago | Piotr Nowak | bramki | mls